Sarı Saçın Ruju

Acaba hangi sarı, hangi rujla kullanılmaz?

Saçın makyaj gerektirdiğini bilirsiniz… Hele bir de, beyaz tenliyseniz, tamamen ‘soluk’ görünmemek için yüzünüzün canlı görünmeye ihtiyacı oluyor. Cilt alt tonunuzu bilmeniz durumunda sorun azalıyor: Sarı alt tonlu ciltler kırmızı bazda; pembe alt tonlu ciltlerse pembe bazca ruj tercih etmesi durumunda karar aşaması kolaylaşıyor.

Özellikle platin saçlarlar bordoları patlatıyor. Tabii, doğal olmayan famme fatale bir görünüm elde etmek istiyorsanız çok seksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak, bordonun daha ‘olağan’ duracağı ve dikkat çekici olmak yerine uyum sağlayacağı sarı saç, bal köpüğü oluyor. Fakat eklemeden geçmeyelim: Platin saçın ruju asla çok açık tonlarda olmamalı. Zombie olmadığınızı unutmayınız. Açık nude ruj tonlarını koyu sarılar, hatta açık kumrallar daha rahat kullanıp doğal görünüm elde edebiliyor. Diğer taraftan açık tonlardaki sarı saçlar ve platin mercana çalan kırmızıların ve pembelerin altından kalkabiliyor. Yüze daha genç ve şımarık bir hava veren bu tonlar hem eğlenceli, hem de seksiliği biraz kırıyor. Amacınız seksi olmamaksa, tercih edebilirsiniz.

Rujunuzun yapısı; yani ışıltılı, mat ya da gloss formunda oluşununsa pek bir önemi yok. Renginden rol çalmayacak bir yapı tercih etmeniz kafi. Son yıllarda moda olan metalik renklerde temkinli ilerlemenizi tavsiye ederiz: Bu renkler ışıkta değişebiliyor. İnsan içine karışmadan önce test etmeniz en iyisi olacaktır.

sarı saçlar için ruj renkleri sarışınlar için makyaj önerileri
sarışınlar için makyaj stilleri
make up trends
make up style
Beauty Trends
sarışınlar için ruj
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >