Sarı Saç Makyajı: Nasıl Olmalı?

Çok abartmadan, kararında renklerle... Sarışınlar için makyaj önerilerimizi sıralıyoruz.

Sarı saç güzel, çekici ve feminen... Ancak nazlı da. Saçları az da olsa yıpratan bu renk, düzenli bir onarıcı bakım gerektiriyor. Ayrıca dip boyasını da unutmamak lazım. Anlayacağınız sarı saç, sizi sürekli bakımlı olmak zorunda bırakıyor. Üstelik bu sürekliliğe makyaj da dahil. 

Sarı sizi, ister açık ister koyu tenli olun daha solgun gösterdiği için, yüzünüzde ilave renklere ihtiyaç duyarsınız. Sarışınlara yakışabilecek makyajınsa hem saçın tonuna hem de cilt alt tonuna göre milyonlarca farklı seçeneği var. Dilerseniz bunlar içinde kaybolmadan, her bölgede dikkat etmeniz gereken temel noktalara değinelim. 

Sarı Saçların Makyajda Dikkat Etmesi Gereken Önemli Nokta Nedir?

Solgun gözükmemek uğruna yaptığınız makyajı abartmak... Bu, sarışınların yaptığı genel hatalardan biri. Aynı anda hem dumanlı göz makyajı hem de kırmızı ruj gibi abartılı kombinasyon zaten başlı başına bir makyaj hatası. Bir de üzerine sarı gibi iddialı bir saç? Bilemiyoruz...

Sarı Saçlar İçin Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Göz makyajı, sarı saçlıların en rahat ve özgür olduğu alanlardan. Göz makyajında her türlü renk ve desen, göz rengini ortaya çıkarması ya da onu desteklemesi akabinde sarı saçla uyum sağlıyor. Siyah bir kedi gözü eyeliner’dan, neon yeşil blok bir fara; glitterlı siyah dumanlı göz makyajından bomboş gözlere uygulanan maskaraya dek seçenekleriniz bol. Tek bir şartla: Dudaklarınızla denge sağlayınız.

Sarı Saçlar İçin Ten Makyajı Nasıl Olmalı?

  • Siz, cilt alt tonunuza göre seçeceğiniz fondöten ya da kapatıcı etabını hallettikten sonra, sözü biz devralabiliriz. 
  • Makyajınızla daha canlı görünmeyi amaçladığınızı unutmayın. Bu noktada allığınız bir numaralı dostunuz. Pembenin ya da turuncunun dominant tonlarına yönelmek sarıyla yarışabilir ve yapay durabilir. Açık pembe ya da mercan tonları sizi daha doğal ve sağlıklı gösterir.
  • Sarı saçınızı dengelemek için yaptığınız makyajınızda aydınlatıcıda çok aşırıya kaçmayın; hatta mümkünse soğuk kış günlerinde kurumaya meyleden cildinizde krem yapıda aydınlatıcılar kullanmaya özen gösterin. 

Sarı Saçlar İçin Dudak Makyajı Nasıl Olmalı?

  • Sarışınlara yakışan ruj renklerinin başını elbette koyu tonlar, kırmızı ve koyu nude’lar çekiyor. Çok açık pembe ya da nude tonları dudakları gereksiz yere solgun gösterebilir. 
  • Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı kalemle çerçevelemeyi ihmal etmeyin. Sarı saç, makyaj hatalarını en net gösteren saç renklerindendir. Tabii bir de rujunuzu gün içinde tazelemek var. Neyse ki siz, her an bakımlı olan bir kadınsınız. 
  • Ama neticede insansınız ve her an rujla dolaşmak size sıkıcı gelebilir. O halde size 2000’leri hatırlatıyoruz: Britney Spears + katlı sarı saçları + dudak parlatıcısı. Dudaklarınızı dolgun ve parlak gösteren dudak parlatıcıları yoğun bir günde ya da gözlerinizi belirginleştirdiğiniz bir makyajda destekçiniz olabilir. 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >