Partinin Yıldızı Sensin: Parti Makyajı

Gece boyunca akmayıp eğlencenizi sabote etmeyecek parti makyajının püf noktaları.

Şaşırtıcı olmayan bir haber: Glitter bu Sonbabar/Kış sezoununda da trend! Onu en rahat şekilde kullanabileceğiniz makyajsa kuşkusuz parti makyajı. Glitter’ı gözlerinizde far ya da maskara şeklinde ağırlayabileceğiniz gibi onun dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Ancak glitter, keyfi bir opsiyon. Malum, parti makyajının daha önemli noktaları var. Sizi eğlencenizden alıkoymayacak; gece boyunca sizinle dayanacak olan bu makyajda ürün seçimi ve ürün uygulamaları kilit bir rolü sahipleniyor. Tabii, dikkat çekici ve biraz da abatılı bir gece makyajından bahsediyorsak renklere ve dokulara sırtımızı çevirmek olmaz. “Glitter’la baş edemem” diyenlerdenseniz, neon trendine bir şans verebilirsiniz. Eğer iddialı ve renkli makyaj yerine sade makyaj tercih edecekseniz eyeliner’ınızı düzgün çekmeyi ihmal etmeyin. 

Parti makyajının olmazsa olmazları neler?

Şu, 24 saat boyunca yüzünüzden çıkmamayı iddia eden makyaj ürünlerinden birkaçını test etme vaktiniz geldi. Siz her ne kadar, “Kim bir gün boyunca makyajla dolaşır ki?” diye düşünseniz de…
Uzun saatler boyunca dans edeceğinizi düşünürsek en azından suya dayanıklı ürünleri ve transparan pudra seçeneklerini tercih etmenizde fayda var. 

Parti makyajının püf noktaları!

Parti makyajının püf noktalarını adım adım anlatıyoruz:

 • Gece makyajınıza gözlerden başlayın. Gözlerde kullanacağınız yüksek pigmentler ya da glitter göz altına döküldüğünde fondöteninizi/kapatıcınızı bozabilir. Bunu önlemek için önce gözler, sonra fondöten/kapatıcı uygulamak gerekiyor. Bu, makyaj artistlerinin de en çok tercih ettiği tekniklerden biri. 
   
 • Gözlerde öncelikle, farın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacak bir far bazıyla başlıyorunuz. 
   
 • Ardından suya dayanıklı bir maskara ve eyeliner adımları geliyor. Glitter’lı,  ışıltılı ya da neon farınızı uyguladıktan sonra suya dayanıklı bir eyeliner kalemiyle Hollywood eyeliner’ını deneyebilirsiniz. 
   
 • Yüzünüzde de matlaştırıcı, makyaja hazırlayan bir baz ve pudra bazlı bir fondötenle devam ediyorsunuz…
   
 • Kapatıcı tercihinde özgürsünüz ancak transparan pudranızı fondöten ve kapatıcınızın üstüne geçmeyi asla ihmal etmeyin! Bu transparan pudrayı parti çantanıza atmayı unutmayın; gece boyunca parlaması muhtemel T bölgenizi matlaştırmanız gerekebilir. 
   
 • Elmacık kemiklerinize aydınlatıcı uyguladıktan sonra makyaj sabitleyici spreyi uygun mesafeden sıkın. Hazırsınız!

Size ilham verebilecek makyaj stillerini aşağıda derledik. İyi eğlenceler!

Dumanlı Su Yeşili Makyaj

Koyu Bordo Rujlu Makyaj

Taşlı Eyeliner

Yoğun Kirpikler ve Dudak Parlatıcısı

Yoğun Siyah Kedi Gözü Eyeliner

 

 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >