Nasıl Yapılır: Minimal Makyaj

Minimal makyaj kolay ve bir o kadar zor olabilir mi? Gayet tabii. Madde madde anlatıyoruz.

Hazırsanız size kısmen korkunç bir bilgi vereceğiz. 2000 kadınla yapılan bir ankete göre, ortalama bir kadın günde 29 dakikasını ‘yok gibi’ makyaj yapmak için harcıyor. Şimdi biz size, bu makyajın nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Fakat 29 dakikadan daha kısa sürede tamamlarsınız diye umuyoruz.

En az beş ürüne ihtiyacınız olduğu bilgisiyle başlıyoruz.

Cildinizi güzelce temizleyip nemlendirdiğinizden emin olduktan sonra makyaj bazınızı uygulayın. Cildinizde eşitsizlik olan bölgeleri kapatıcıyla örtün. Yüzün tamamına fondöten uygulamayacağız.

Gözlerinize derinlik katmak için üç ürüne ihtiyaç var: Kahverengi göz farı, siyah kalem eyeliner ve maskara. Farla, gözün katlanma bölgelerini derinleştirin. Hemen ardından üst göz kapağınıza Hollywood eyeliner’ı uygulayacağız. Yani üst gözün içine belli olmayan siyah bir kalem çekeceksiniz. Daha sonra maskara uygulayabilirsiniz. Tek kat.

Dudaklarınızın düzgün görünmesi için dudak renginizden bir ton koyu bir dudak kalemiyle çerçeveleyin. İçini, doğallıktan uzaklaşmayan, dudaklarınızı canlı gösterecek renkli bir dudak nemlendiricisiyle doldurun.

Son olarak daha canlılık için yanaklara biraz allık ve gün içinde cildinizin yağlı görünmemesi için T bölgenize transparan bir pudra.

Bu kadar!


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >