Nasıl Temizlenir: Makyaj Süngeri

Üşenmek yok! Makyaj süngerinizi pratik yoldan temizliyoruz!

Üşenmek yok! Makyaj süngerinizi pratik yoldan temizliyoruz!

Özellikle son 4-5 yıldır, makyaj dünyasındaki fırça dominasyonunun pabucu dama atılmış durumda. Bunun nedeni, makyaj süngerleri. Biz onları yumurta şeklindeki pembe BeautyBlender’lar olarak tanıdık. Zamanla farklı markaların muadilleriyle herkesin güzellik rutininde yer buldular. Peki makyaj süngerleri ne işe yarar? Onlardan vazgeçememizin sebebi nedir? Ve en önemlisi, makyaj süngerleri nasıl temizlenir? Aşağıda açıklıyoruz!

Makyaj Süngeri Hangi Ürünlerle, Nasıl Uygulanır?

Ten makyajınızda kullandığınız krem, sıvı ya da toz fark etmeksizin tüm ürünleri cilde uygulamanıza yardımcı oluyor. Bu ürünlerin eşit bir şekilde dağılım ciltte doğal görünmesini sağlar. Yumurta şeklinin sivri kısmıyla göz altı (kapatıcı) ya da burun kenarı gibi detay bölgelere gidebilirsiniz. Makyaj süngerinin işlevini tam olarak yerine getirmesi için tampon hareketlerle uygulamanız önemlidir. Ancak daha da önemlisi, onu düzgün bir şekilde temizlemeniz gerekir. Mümkünse, 2-3 kullanımda 1 kez temizlemenizden bahsediyoruz.

Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?

Makyaj süngerinizi temizlemeniz için banyonuzda yıllardır ağırladığınız o beyaz sabun imdadınıza koşuyor. Süngeri sabuna sürtüp durula ve sık. Bunu 3-4 defa tekrarladığında süngeri tüm kalıntılardan arındırırsın. Dilersen süngerini şampuanla da temizleyebilirsin. Makyaj süngeri temizleyici özel ürünlerden de faydalanabilirsin ama nasılsa sabun da aynı işlevde… 

Makyaj Süngeri Temizlenmediğinde Ne Olur?

Sivilce! Makyaj süngerinde biriken bakterileri cildine direkt olarak temas ettirdiğinde başka ne bekleyebilirsin ki? Sen haftada 2-3 kere yıkasan bile makyaj süngerini 2-3 ayda bir değiştirmeyi ihmal etme. Ne de olsa raflarda artık uygun fiyatlı muadiller de mevcut!


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >