Mükemmel Allık 101

Kuralları açıklıyoruz.

Ten makyajının tamamlayıcısı olan allıklar, ne kadar düzgün seçilir ve sürülürse cildiniz o kadar sağlıklı ve kusursuz görülür. Durum böyle olunca, ilk adım olarak ten rengiyle allığın doğru eşleşmesi önemli. Haydi, nasıl olacağına bir bakalım…

Açık renkli tenler

Açık renkli ciltlerde en doğal duracak allık rengi, açık pembe olanlar. Bu allıklar yanaklarınızın sanki heyecandan kızarmış gibi durmasını sağlıyor.

Bronz tenler

Yazın güneşten bronzlaşan cildinizin doğal bir ışıltıya ihtiyacı var. Koyu pembe allıklara yazın ihtiyacınız olacak, bizden söylemesi.

Koyu renk tenler

Koyu renk tene sahipseniz kullanmanız gereken allık rengi, şeftali. Sıcak tondaki cildinizde pembe tonlar doğal durmadığı gibi cildinizde bu allıklar kayboluyor. Dolayısıyla sizlerin daha güçlü yani şeftali tonlarında bir allık kullanması şart.

Allık renginizi kendi cilt tonunuza göre seçtiniz, şimdi de yüz şeklinize göre nasıl sürmeniz gerektiğine bakalım.

Oval yüzler

Köşeli bir fırça kullanarak allığınızı yanak çukurunuzun altına sürün. Böylece daha yanaklarınızı daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz.

Kalp yüzler

Kap şeklinde bir yüze sahipseniz, elmacık kemiklerinizin iyice çıkması için kocaman gülümseyin. Orta büyüklükte bir fırça ile dairesel hareketlerle elmacık kemiklerinizin üzerine allığınızı uygulayın. Bu teknik ile elmacık kemikleriniz ön plana çıkacak.

Kare yüzler

Yüzünüz kare ise ifadesini yumuşatmak için allığı uygulamaya burnunuzun yan kısmından başlayıp fırçanızı geriye kulaklarınıza doğru hareket ettirmeniz gerekiyor. Fırçanızın yuvarlak olmasına dikkat edin.

Makyaj
make up
Makyaj Trendleri
allık nasıl sürülür
allık nasıl seçilir
allık seçme ipuçları
allık rengi nasıl seçilir
allık nasıl uygulanır
how to apply blush
how to pick blush color
make up trends
Makyaj İpuçları
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >