Met Gala 2018 Güzellik Görünümleri
Saç ve makyaj, kostümlerden rol çalarsa...

Metropolitan Sanat Müzesi Kostüm Enstitüsü’nün bu zamana kadarki en büyük sergisi olan Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination’ın bir yansıması olan ve bağış toplamak için gerçekleştirilen Met Gala 2018, güzellik görünümleriyle adeta baş döndürdü.

Vatikan kilisesinden ilham alan temada koyu tonların, değerli taşların, aşırılığın ve görkemin dominasyonu yaşandı. Maksimalist kostümler elbette baş roldeydi, fakat dikkat çeken saç ve makyajların onlardan geri kalır yanı yoktu. Hatta, bir adım öndeydiler. Güzellik görünümleri adına asıl odak noktasının saçlar olduğunu söyleyebiliriz. Kostümlere eşlik eden saç bantları, güller, taçlar ve hareler katılımcıların kombinlerinde en çok dikkat çeken detaylardı.

Hailey Baldwin’in pembe saçlarına iliştirdiği güller, Rihanna’nın Papa başlığı, Rita Ora’nın, Amber Heard’ün ve Rosie Huntington Whiteley’in hareleri bu aksesuarların en iyi kombinlenmiş olanlarının arasında yer alıyor. Makyaj olaraksa Kim Kardashian’ın siyah göz makyajı ve nude tonlardaki dudakları adeta minimal-maksimal dengenin nasıl kurulacağının dersini verdi. Diğer taraftan ışıltılı ve metalik tonlar diğer makyajlarda ağırlıktaydı. Göz atmak için galeriye devam edebilirsiniz.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >