Makyaj Trendleri: 2020 Dosyası

Bu 10 iddialı makyaj, 2020’nin güzellik kodlarını domine ediyor.

2020 yaratıcılığın zirve yaptığı ve sınırların iyiden iyiye bulanıklaştığı bir yıl. Hele, havalar ısınmaya başladığında yani İlkbahar/Yaz sezonuna girdiğimiz bugünlerde çok daha cıvıl cıvıl bir hal alıyor. Bol bol neona rastlayacağımız 2020’de bu iddialı makyajlar hem gözleri hem de dudakları hakimiyeti altına alıyor. İşte size ilham olabilecek 10 makyaj trendi!

Renkli Maskara

Renkli maskara yeni bir trend değil. Gözü çerçevelemediği müddetçe… 2020’de hem üst hem de alt kirpiklerde görüyoruz.

Neon Dokunuşlar

Tüm göz kapaklarınıza neon uygulamak mı? Neonu yorucu şekilde kullanmadan, minimalist yorumlayabilirsiniz. Göz pınarlarınıza hafifçe neon dokundurmanız kafi. Dilerseniz bu görünümü siyah eyeliner ile de tamamlayabilirsiniz. 

Neon Dudaklar

Kırmızı ruja ara veriyoruz. Artık neredeyse neon tonlarına varan bir canlılıktaki pembe ve turunculara merhaba diyoruz. Ama gözlerde hafif bir makyajla, mümkünse…

Kırmızı Dumanlı Makyaj

Hayır, dumanlı makyaj kahverengi ve siyaha mahkum değil. Artık bu iki rengin tahtına kırmızı (biraz da bordo) oturuyor. Renkli gözlüle yaşadı.

Grafik Eyeliner’lar

Neon etkisini eyeliner’ınıza da taşıyın. Fakat bu kez eyeliner’ınıza da farklı bir yorum getirerek. Gözün katlanma bölgesinin biraz üzerinden, gözlerinizi çevreleyin ve kirpik dibinizdeki hatla birleştirin.

Suluboya Etkisi

Gözlerinizde, bebek tonlarıyla suluboya etkisi yaratın. Bunun için farklı tonlardaki toz farları bir arada kullanabileceğiniz gibi tek tonla da ilerleyebilirsiniz. Kilit nokta, gözün hem üzerine hem de altına simetrik uygulama yapmanız. 

Renkli Eyeliner

Ve elbette, renkli eyeliner’ların hiçbir yere gittiği yok! Üstelik bir renk olarak kabul edilmese de, beyaz eyeliner da bu sene oldukça trend. Kullanım şekillerine burada değindik.

Taşlar

Makyajınıza üç boyutlu bir yorum katmaya ne dersiniz? Yapışkanlı taşlar, 2020 makyajının vazgeçilmezlerinden oldu bile. 

Farklı Renkte Gözler

İlhamını Harley Quinn’den alan trend, farklı renkte göz farklarını kullanmanıza imkan veriyor. İşte, renkli far paletlerimizin dibini görmemiz için bir fırsat…

Varla Yok Arası Ruj 

Dudaklarınızı çerçevelemediğiniz, rengin varla yok arası bir yoğunluka dudaklarınızın orta kısmında yoğunlaştığı ‘lip stain’ trendini denemeye davetlisiniz. Normal bir ruja göre daha az pigment yoğunluğuna sahip olan lip stain ürünleriyle yaratabileceğiniz gibi, direk olarak rujunuzu dudağınızın orta kısmına hafifçe dokundurarak da bu trende ayak uydurabilirsiniz.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >