KOYU RENKLİ DUDAKLAR

Sonbahar / Kış 2016 güzellik trendlerinden biri.

 

Daha öncesinde koyu renkli rujlar ile aklımıza takılan sorulardan birkaçını dile getirmiştik. Bir tanesi siyah rujlara karşı duruşumuz diğeri ise koyu renkli rujları nasıl sürmemiz gerektiği ile ilgiliydi.

Sonbahar / Kış 2016 sezonunda ise tasarımcılar, renk paletinin açık tonlara yer verdiği bölümünden uzaklaşıp bir kez daha siyaha yaklaşmamızı istiyorlar. Rodarte, Marni, Erdem, Louis Vuitton ve Dior gibi markaların koyu tonların yer aldığı renk skalası arasında gezinmesine tanıklık ederken biz de makyaj alışkanlıklarımızı değiştiriyoruz.

Uyaralım; koyu renk rujlar ifadenizi sertleştirebilir. Eğer mesafeli ve soğuk görünmek konusunda çekinceleriniz var ise bu renk tonlarını kullanmak yerine bildiğiniz ve her daim sürdüğünüz ruj renklerinden vazgeçmeyin. 

Ama trendlerden de geri kalmak istemiyorsanız, koyu renkli rujları kullanabilmeniz için aşağıdaki ipuçlarımıza dikkat edin.

Koyu renk göz makyajı ile birlikte kullanmayın. Özellikle gündüz ofis içinde koyu renk bir ruj tercih ettiyseniz, göz makyajınızı sadece maskara ile sınırlayın. Aksi halde aşırı abartılı görünebilirsiniz.

Eğer özellikle rock / punk bir görünümü seçmiyorsanız, koyu renk ruj sürdüğünüzde deri, zımba ve baştan aşağı siyah stillerden uzak durmanızda fayda var. Hali hazırda koyu renk rujunuzla dikkat çekerken, bir de bu görünümü siyah ile ağırlaştırmak istemezsiniz.

Saçlarınızı açın ve yumuşak görünümlü bir stile doğru yönelin. Dudaklarınız odak noktası olmuşken, görünümünüzü biraz yumuşatmak isterseniz saçlarınızda daha rahat ve günlük stillerden ilerleyebilirsiniz.

black lipstick
lipstick
siyah ruj
Koyu Renk Ruj
koyu renk dudak
black lips
Fashion
Trend
make up trends
Makyaj Trendleri
Güzellik Trendleri
Güzellik
Beauty

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >