Klasikleşen Ruj Tonları

Onlar her daim makyaj çantanızın misafirleri olacak.

Dişiliğin en büyük simgelerinden biri olan ruj, tarih boyunca hakimiyetini farklı renklerde sürdürdü. Bundaki en büyük etken hem elbette her kadının kırmızı sevmek zorunda olmaması hem de günün sonunda her kadının birbirinden farklı görünümlere sahip olmasıydı. Yani bunun kozmetik dilindeki anlamı şu: Herkesin cilt alt tonu, dudaklarının dolgunluğu ve şekli, saç rengi, yüz yapısı farklı. Haliyle, tercih edilen renkler çeşitlilik göstermek durumunda. Tabii bir de, dönemine göre trend olan renkler var. Aşağıda, kadınların makyaj çantalarına mutlaka bir defa misafir olmuş olması muhtemel dört farklı ruj rengini sıraladık.

Kırmızı Ruj

Film ve dizilerdeki ‘veda kalemi’, aldatılıp aldatılmadığını anlamak için beyaz gömleklerde iz bırakan bir suçlu ya da baştan çıkarıcı bir manipülatör: Kırmızı rujun girebileceği rollerin sonucu istediği kadar kriminal olsun, kimse sorgulamayacaktır. Zira neredeyse bütün ten ve saç renklerine yakışan bu ruj rengi pin-up kızlardan eski film yıldızlarına, tarihe adını o kırmızı pigmentleriyle yazdırdı bile. Merhaba, Marilyn.

Bordo Ruj

‘Femme Fatale’ kadının en önemli güzellik detaylarından kabul edilen bordo ruj, cesaret gerektiren fakat yakıştığı yüzde de bağımlılık yaratan, vazgeçilemeyen renklerden biri. Siz ona şarap rengi de diyebilirsiniz. Karakterine daha çok yakışacağı kesin. Yakıştığı diğer detayları atlamayalım: Beyaz ten ve siyah saç!

Kahverengi Ruj

90’ların vazgeçilemeyen ruj rengi olan kahverengi genellikle beyaz tenli kadınların tercihi oluyor. Sarı alt tonlu cilt tiplerinde biraz boğuk bir görünüm yaratabildiği için, özellikle bir de sarışınsanız uzak durmanız kuvvetli bir şekilde tavsiye edilebilir. Tabii, Jennifer Aniston değilseniz. Açık tenliyseniz, kahverengiyi kırmızının günlük kullanımı olarak kabul edebilirsiniz.

Gül Kurusu Ruj 

Gül kurusu, çoğu kadının dudak rengine yakın olduğu için kırmızı rujun nude ayağı olarak kabul edilebilir. Daha sakin ve günlük kullanıma uygun bir ton olan gül kurusu, dudakları dolgun göstermekte de oldukça başarılı: Gül kurusundan bir ton koyu dudak kaleminizle dudaklarınızı çerçeveleyin, ardından dudaklarınızın dışından içine doğru ilerleyen hatlarda birkaç çizgi çekin. Gül kurusu rujunuzu uygulayın; üzerine de bir kat transparan dudak parlatıcısı geçin. Voila!

make up
Makyaj
make up trends
Makyaj Trendleri
Ruj
Kırmızı Ruj
Kahverengi Ruj
lipstick
bordo ruj
gül kurusu ruj
Ruj Renkleri
koyu renkli rujlar
kırmızı ton rujlar
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >