Hollywood Makyajı Nasıl Yapılır?

Hollywood eyeliner’ının nasıl çekildiğini öğrendikten sonra gerisi kolay.

Son zamanlarda güzellik tercihlerinizde kimden ilham alıyorsunuz? Pardon, bu soruyu ‘Nereden?’ şeklinde sormamız ve ‘Instagram’dan.’ cevabını almamız gerekiyordu... Bu gayet doğal.

İlham pencereniz, ödül törenlerinde ya da galalarda bir şölene dönüşüyor olmalı. Kırmızı halıda tüm zarifliğiyle süzülen, biraz da yapay Hollywood yıldızları hangimizi etkilemiyor ki... Tercih ettikleri kıyafetten tırnaklarına dek hem bizim hem de eleştirmenlerin titiz gözlemlerine davetiye çıkarıyorlar. Üstelik bu inceleyici gözler yalnızca şaşalı törenlerde değil, filmler ve diziler gibi tüm görsel sanatta varlıklarını hissettiriyorlar.

Ancak Hollywood’un şahsi tarihine imzasını atan asıl detay, her daim makyaj görünümleri oldu. Kırmızı rujlar, keskin & kuyruklu eyeliner’lar ve bu eyeliner’lara eşlik eden yarı baygın gözler, ışıltılı bir cilt, son dönemde epey cüretkar bir dozda seyreden kontürler... Bunları zaten biliyorsunuz. Şimdi size bilmeme ihtimalinizin yüksek olduğu bir sır vereceğiz: Hollywood eyeliner’ı.

O bir sır, çünkü belli olmaması asıl sihri. Aslında Hollwood eyeliner’ı, üst göz kapağınızın içine çekilen siyah göz kaleminden ibaret. Etkisiyse, gözlerinize derinlik katması ve bakışlarınızın daha net görünmesi. Kirpik dibine uygulandığı için kirpiklerinizi de daha uzun ve dolgun gösteriyor. En güzel yanı da, bir illüzyon oluşu; onu asla fark edemiyor, yalnızca verdiği etkinin tadını çıkarıyorsunuz. Üst göz kapağınızın içine kalem çekmek başlarda sizi huylandırsa ve sinir bozucu olsa da zamanla alışıyorsunuz.

 

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >