Haute Couture 2016 Güzellik Trendleri

Sizi neler bekliyor?

Genellikle tasarımcıların yaratıcılığın sınırlarını zorladıkları ve sokak modasının dışında kaldığı Haute Couture haftasından, günlük hayatınıza da uyarlayabileceğiniz güzellik trendlerini sıraladık.

1)Simli Dudaklar

Koleksiyonunu simli bir dudak makyajı ile tamamlayan Versace, kırmızı ruj kullanma alışkanlığınızı değiştirmek istiyor. Günlük hayatta belki de her daim çantanıza dahil ettiğiniz bu ruja güncel bir görünüm katmak için siz de kırmızı simden destek alabilirsiniz. Gündüz vakti için pek uygun olmasa da en sevdiğiniz kozmetik ürününe basit bir müdahale ile gece çıkmaya hazır hale gelebilirsiniz.

2)Kedi Gözü

Dior, halihazırda kullanmakta olduğunuz kedi gözü makyajını biraz daha iddialı hale getiriyor. Göz kenarınıza çizgiyi uzatıp göz altınıza da kalın bir çizgi uygulamayı ihmal etmeyin. Görünümü tamamlamak içinse bir maskaradan destek alın. Haliyle abartılı bir göz makyajını dengelemek içinse saçınızda daha basit bir modele yönelin. 

3)Doğal Dudaklar

Couture Moda Haftası için daha yalın bir görünüm tercih eden Trussardi, genellikle allıkta tercih ettiğimiz pembe tonlarını dudaklara taşıyor ve sizi saçlarınızı yana taramaya teşvik ediyor. Yaz mevsimi için ideal olan bu kolay makyaj uygulaması sayesinde bronz teninize eşlik etmesi için tek ihtiyacınız olan dudak renginize yakın tonlarda bir ruj ve dolgun saçlar.

4)Islak Saçlar

Islak saçlar, MSGM defilesi ile tekrar gündemimize geliyor. Özellikle deniz kenarı ile içli dışlı olduğumuz bugünler için ideal olan bu saç modelini şehir içinde uygulamak içinse TONI&GUY Şekillendirici Sprey Wax kullanabilirsiniz. 

5)Koyu Dudaklar

Geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz siyah ruj trendinin sizin için fazla iddialı olduğunu düşünüyorsanız Marni’nin Haute Couture koleskiyonu için tercih ettiği bordo rengi rujları deneyebilirsiniz. Gotik bir görünüme bürünmek için de kullanabileceğiniz bu ruju uygularken göz makyajından ve abartılı saç modellerinden uzak durmaya çalışın.

6)Toprak Tonları

Koleksiyonunu tamamlamak için toprak tonlarına yönelen Alberta Ferretti, bir tutam ışıltı için de altın tonlarındaki göz farlarından destek alıyor. Siz bu noktada özgür davranıp bronz veya gümüş tonlarındaki göz farlarına da yönelebilirsiniz.

Wet Hair
Couture
haute couture
Saç Şekillendirme
Saç modeli
Saç Stili
hair style
siyah ruj
make up
make up trends
Islak Saç
Runway
designer

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >