Güzellik Trendi: Takma Kirpik

Uzun kirpik efsanesi geri döndü. Ona bir şans vermeye ne dersiniz?

Ne yalan söyleyelim takma kirpikleri bir süreliğine rafa kaldırıp, doğal kirpiklerimizi maskaralayarak dışarı çıkmaya alışmıştık. Fakat dünyaca ünlü markaların defilelerde uzun kirpiklere yer vermesi, bizim de bu alışkanlığımıza bir süreliğine ara vermemiz gerektiğini gösterdi. 

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; göz makyajınızı bu işlemlerden önce yapmış olmanız. Takma kirpiğinizi takmak, makyajınızda yapacağınız son hamle olmalı. Bir de şunu unutmayın; takma kirpik taktığınız zaman çok abartılı bir makyaj yapmak zorunda değilsiniz. Toprak tonları ya da nude renkleri de tercih edebilirsiniz. Öncelikle bej rengi bir ton ile göz kapağınızın üzerinde ince bir baz oluşturun. Sonrasında ise kiremit tonlarındaki bir far rengini kirpik diplerinizin biraz daha üzerine doğru taşırarak uygulayın. En son adım olarak da ince bir eyeliner'ı kirpik diplerinize çekin. 

Dilerseniz takma kirpik yerine ipek kirpik de tercih edebilirsiniz. Bu sayede iki hafta boyunca takma kirpik zahmeti çekmeden, her an maskaralı gibi görünen kirpiklere sahip olabilirsiniz. İpek kirpiğin nasıl yapıldığına ve kullanıldığına burada değindik.

Saç modelleri konusunda ise tamamen serbestsiniz. İsterseniz stilinizi topuz gibi bir modelle klasikleştirebilir, isterseniz de şık ve doğal dalgalı saçlarınızla bakışları üzerinize çevirebilirsiniz. Fakat özellikle dalgalı saçların bu tarz bir makyaj stiline hayli yakıştığını söyleyebiliriz. Tüm bu adımları uyguladığınız da ise; hazırsınız!

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >