Günlük Hayatta Couture Makyajı

Paris Haute Couture İlkbahar/Yaz 2018 defilelerinden günlük makyajınıza uyarlayabileceğiniz görünümler.

Paris Haute Couture İlkbahar/Yaz 2018 defilelerinde birbirinden cüretkar güzellik anları yaşadık. Maison Margiela’nın metal plakalarla güçlendirilmiş dudakları, Victor and Rolf’un glitter’larla çerçevelenen gözleri ya da Dior’un kilçik eyeliner’ları… hepsi birbirinden iddialı olan makyajların yanında Jean Paul Gaultier’in Çin’e referans veren neon peruklarını unutamayız.

Tabii, kıyafetleri sadelikleriyle destekleyen ve gündelik makyaj rutininize ilham verebilecek şovlar da izledik.

Chanel’in kırmızı ve pembeyi yumuşak dokularla kombinlediği romantik makyajı aklımıza ilk gelen örnek. Fakat Chanel’in aksine, diğer ‘normal makyajlı’ markaların genellikle yüzün tek bir bölgesine vurgu yaparak kalan taraflara asla dokunmadığına şahit olduk.

Valentino, morötesinin açık tonlarıdaki rujuyla yalnızca dudaklara vurgu yaparken, Elie Saab’a gözlerin katlanma bölgesinin biraz üzerine çektiği altın rengi eyeliner yetiyordu. Irvis Ven Herpen ise dikkatleri göz altına topladı: Mavi, yeşil, sarı gibi canlı renklerdeki göz kalemlerini göz altına çekti. Son olarak akıllara ‘yok gibi’ makyajı getirerek, muhtemelen günlük güzelleşme ritüelinize en kolay şekilde uyarlayabileceğiniz Giambattista Valli makyajında sade ötesi yüzler gördük. Makyajı makyajsız bir görünümden ayıran tek ayrıntıysa, göz kapaklarındaki parlatıcılardı. 

couture make up
runway beauty
runway make up trends
make up trends
couture makyaj
Makyaj Trendleri
podyum güzellik trendleri
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >