Festival Makyajınızın İlhamını Podyumdan Alın

Festival makyajı için defilelerden yaptığımız önerilere göz atın!

Festival biletlerinin satışa çıktığı bu günlerde hepimizin içini heyecan sarmış durumda. Eminiz ki çoğunuz hangi festivallere gideceğinizin kararını vermiş hatta biletlerinizi almış durumdasınız. Şimdi de sıra geldi festivaldeki tarzımızın nasıl olacağına karar vermeye. Sizin için bu sene podyumlarda gördüğümüz rengarenk, festivallere uygun makyaj stilleri derledik. Kendinize en uygununu seçin festivalin yıldızı olun!

Rengarenk Gözler

Dries Van Noten defilesiyle renkli maskaralar geri döndü. İstediğiniz renkte bir maskara uygulayıp aynı renk bir farla göz kapaklarınızı ve kirpik diplerinizi boyayabilirsiniz.

Siyah maskara vazgeçilmezim diyenlerdenseniz Nicopanda defilesindeki gibi yalnızca tek renkte bir far sürüp günlük kullandığınız maskarayı uygulayabilirsiniz.

Göz kapaklarına ve alt kirpik altlarına iki farklı renkte far sürüp daha canlı bir görünüm elde etmek istenler için Peter Pilotto defilesi iyi bir ilham kaynağı.

Yalnızca göz kapaklarınıza vurgu yapmak sizin için yeterliyse Ulla Johnson defilesine göz atın. Göz kapaklarındaki simler farlar gerçekten çok etkileyici duruyor.

Tabii ki aranızda far yerine eyeliner uygulamak isteyenler olacaktır. Jeremy Scott defilesindeki 3 boyutlu eyeliner’a ne dersiniz?

Prada defilesindeki gibi upuzun ve kalın çizgilerin üzerine taşlar yapıştırarak eyeliner’a farklı bir yorum katabilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkaran bu göz makyajlarını tercih ederseniz ten ve dudak makyajını sade tutun.

Ten makyajı

Giambattista Valli defilesindeki simli ten makyajı tam festivallik. Tüm yüzünüzü simlerle kaplayarak yapacağınız bu makyaj stilinin, festivalin en iddialısı olacak gibi duruyor.

Simi seven ancak çok abartmak istemeyenler, Preen defilesindeki gibi simleri yalnızca alınlarına dökebilir.

festival makyajı
runway beauty
runway make up
Makyaj Trendleri
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >