Ela Göz Makyajı

Ela gözlerin güzelliğini ön plana çıkaracak makyaj önerileri.

Sağdan kahverengi soldan yeşil. Soldan yeşil sağdan kahverengi. Böyle bir durumda yönler değişkenlik gösterse de, doğru muhtemelen gözlerinizin ela olduğudur. Ve elbette, şanslı bir kadın olduğunuz da öyle… Bu şansınızı ikiye katlamanız için ela gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarabileceğiniz bazı makyaj önerilerimiz var. 

Ela Gözler İçin Gece Makyajı

Elayı renkli göz kategorisine sokuyorsak, kendisini ortaya çıkaracak renkleri de bu doğrultuda belirlemeniz önemli. Koyu kahvelerle yapacağınız dumanlı göz makyajı gece için vazgeçilmeziniz olabilir. Diğer taraftan bronz tonlar ve turuncular gözünüzün içindeki yeşile kontrast oluşturarak etkili bir göz makyajı yaratmanıza destek olabilir. Ancak, bronz ya da turuncu gibi tonların metalik bitişlere sahip olması önemli. Metalik bitişler krem formda kendini daha iyi gösterir. Far tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Gündüz için fazla iddialı olabileceği için bu renk bir göz makyajı geceye daha çok yakışır. Keza, bronz için de aynı durum geçerli. 

Ela Gözler İçin Gündüz Makyajı 

Kahverengi ve yeşil karışımı bir gözü, en sofistike yoldan ön plana çıkaracak renk ne mi? Elbette siyah. Ela gözlerin gündüz makyajındaki bir numaralı destekçisi siyah bir eyeliner. Diğer taraftan hafif pembe bir farı göz kapaklarınıza hafifçe yedirerek ela gözlerinizi ortaya çıkaracak illüzyon yaratabilirsiniz. Pembe hem kahverengiyi hem de yeşili vurgular. Gündüz için idealdir. Gündüz makyajınızda ayrıca her zaman uygulayabileceğiniz bir diğer illüzyon ‘derinlik’tir. 

Göz Makyajında Derinlik Nasıl Verilir?

Gözdeki çukur kısımları koyultarak ve yüksek kısımları da aydınlatarak elde edebileceğiniz derinlik, her göz rengi için vazgeçilmez bir makyaj tekniği. Göz makyajınızda, gözünüzün katlanma bölgesine uygulayacağınız kahverengi farla (bu farın toz olması önemli; bu sayede daha dayanıklı olur ve uygulama sırasında homojen dağılır) derinlik yaratabilirsiniz. Bu yöntemle, göz pınarınız ve kaşınız arasındaki çukura da boyut kazandırabilirsiniz.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >