Dudaklarınız Yaza Hazır mı?

Nem dengesine dikkat.

Sıcaklar kendini göstermeye başladı. Bedeniniz, soğuk günlere göre daha kolay ve hızlı bir şekilde sıvı kaybetmeye başlayacak; cildinizin kuruma riski çok daha çabuk bir şekilde yükselecek. Günlük içmeniz gerek en su miktarının altına düşmemek, cildinizin yeteri kadar nemli kalması için atabileceğiniz en kestirme adım.

Peki, bu adımı atmadınız diyelim... Başınıza gelecek ilk şeylerden biri, dudaklarınızın kuruması olacak. Yüzünüzde en çok dikkat çeken bölgelerden biri olan dudaklarınızın pul pul bir görünüme sahip olması yazın canınızı sıkabilir, hatta yakabilir. Haliyle bırakın üzerine ruj sürmeyi, parmağınızı değdirmeye bile çekinebilirsiniz. Dolayısıyla her gün en az 2,5 litre su içmeyi alışkanlık haline getiriniz.

Ardından, dudak nemlendiricinizi göz hapsinize alınız. Shea butter’lı ya da Hindistan cevizli dudak balmları dudaklarınızı uzun süre nemli tutacaktır. İş dudaklarınıza biraz renk katmaya geldiğindeyse tercihinizi mat rujlardan yana yapmak gereksiz gerginliklere yol açabilir. Mat rujlar, kışa ait sayılır. Onlara yazın ara verebilirsiniz. Dudak parlatıcıları ve kısmen ışıltılı, kremsi yapıdaki rujlar yazın canlı rujuna ve kuruma ihtimali olan dudaklara daha kolay uyum sağlar. Renk olaraksa mercanlar, kırmızılar, şımarık pembeler  tercihiniz olsun. Yüzünüze ve çevrenizle mükemmel dudaklarla neşe katın!

Makyaj
yaz bakımı
dudak bakımı
Summer
lip scrub
make up
make up trends
Makyaj Trendleri
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >