Doğal Makyajın Sırları

Hiç yokmuş gibi.

Modanın dozunu arttırdığımız son haftalarda yepyeni trendler de görücüye çıkıyor haliyle. Saç ve kıyafetlere bir solukluk ara verip, güzellik trendlerini mercek altına almamak olmazdı. Dünya devi moda markalarının defilelerini ele aldığımızda, önümüzdeki sezon bahsedeceğimiz güzellik trendi kesinlikle «doğallık» olacak. İhtiyacınız olan üç materyal var; maskara, allık ve nude tonlarında bir ruj. Sonrasında güne tamamıyla hazırsınız! Birkaç ipucuna ihtiyacınız varsa, sizi yazımızı okumaya davet edelim.

1- Maskara Nasıl Sürülür?

Öncesinde makyaj çantanızın içine muhakkak kirpik kıvırıcısı eklemeniz gerektiğini söyleyelim. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra maskaranızı zigzag yaparak aşağıdan yukarıya doğru sürmeye başlayın. Çoğumuz maskarayı sadece kirpiklerin uç bölgesine uygulasak da aslında köklere de sürmeyi ihmal etmemeliyiz. Amaç doğal görünmek olduğu için, maskaranızı da kat kat sürmenize gerek yok. Bir ya da iki kat geçmeniz fazlasıyla yeterli olacaktır.

2- Allık Nasıl Sürülür?

Her yüz tipi farklı olduğundan allık sürmenin net bir yöntemi olmadığını söyleyebiliriz. Fakat renk tonu olarak şeftali ve toz pembe rengini tercih edebilirsiniz. Öncelikle yüz şekillerini yuvarlak, uzun ve oval olmak üzere üçe ayırıyoruz.

Yuvarlak Yüzler İçin Allık Uygulaması: Yüzünüzü bir V harfi olarak düşünün ve allığınızı sürerken elmacık kemiklerinize aşağıdan yukarı doğru uygulayın.

Uzun Yüzler İçin Allık Uygulaması: Elmacık kemiklerinize uygulayacağınız allığınızın burnunun ucundan daha aşağı taşmamasına özen gösterin. Doğru bir uygulama yaptığınız zaman yüzünüz daha yuvarlak gibi gözükecek.

Oval Yüzler İçin Allık Uygulaması: Oval yüzler, ideal yüz tipi olarak nitelendiriliyor. Elmacık kemikleri ve şakaklarınıza doğru uyguladığınız allık yüzünüzün daha çarpıcı olmasına yardımcı olacak.

3- Ruj nasıl sürülür?

En kolay uygulanan makyaj malzemesi ruj gibi görünse de aslında yanıldığınızı söyleyebiliriz. Çünkü kusursuz gözükmesi istenen dudakların bazı adımlardan geçmesi gerekiyor. Öncelikle peeling yöntemiyle dudaklarınızda ölü deriyi yok edin. Sonra rujunuzu sürmeden önce, çevresine rujla aynı tondaki dudak kalemiyle çerçeve çizmeyi unutmayın. (Özellikle, ten rengi gibi nude tonları tercih edin) Çerçeveyi bitirdikten sonra dudak kaleminizi tüm dudağınıza uygulayın. Tüm bu işlemler bittikten sonra rujunuzu sürmeye başlayabilirsiniz. 

Güzellik
Makyaj
Doğal Makyaj
Günlük Makyaj
Güzellik Tüyoları
2016 Güzellik Trendleri

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >