Denizi Gözlerinizde Ağırlayın

Mavi göz makyajını denediniz mi?

2019’un en trend göz makyajlarından biri de, mavi renkti. Mavinin her tonunun hoş karşılandığı bu trendi yaz aylarında da gözlerinizle buluşturun. 

Yaz aylarında sade bir makyaj tercih edeceğinizi tahmin etsek de, yüzüne kreatif dokunuşlar yapmak istediğinizde, renk tercihinizi denizin renginden yana yapmak kulağa fena gelmiyor!

Mavinin Hangi Tonu?

Son yıllarda iyice sükse yapan mavi farlar, gözlerde o kadar alışıldık bir hal aldı ki, artık maviye eyelinerya da rimel formlarında bile alışmış durumdayız. Açık turkuazdan saksa, lacivertten parlak su mavisine kadar mavinin binbir tonunu gözlerinizde ağırlayabilirsiniz. Kozmetik marketlerde mat, krem ya da ışıltılı versiyonlar mevcut. Evet, durum hem eyeliner larhem de farlar için geçerli!

Maviyi Gözlerinize Nasıl Taşıyabilirsiniz?

Asimetrik ya da grafik eyelinerlar, mavi göz makyajındaki minimal seçenekleriniz olabilir. Gelişine dağıtacağınız mat saks ya da turkuaz toz farsa daha modern bir görünüm yakalamanızı sağlayabilir. Bu rengi nasıl kullanacağınız sizin yaratıcılığınıza kalmış durumda.

Dikkat!

Ve elbette gözlerinizin şekline göre bir hatta ilerlemeniz gerekiyor. Koyu tonları göz çukurlarına uygulayarak bakışlarınızı derinleştirmek, açık mavileriyse göz kapağınızın üzerinde gözlerinizi belirginleştirmek için kullanabilirsiniz. ​ 

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >