Cilt Tiplerine Özel Kış Makyajı

Kuru ciltler için kış makyajının inceliklerine değiniyoruz.

Cilt Tiplerine Özel Kış Makyajı

Biliyorsunuz… Kuru ciltlerin başı en çok kışın belada. Düşen ısıyla birlikte cildin neme olan ihtiyacı artıyor. Eğer cildiniz rutin olarak suya ve neme doymazsa soğuk havalarda gardı iyiden iyiye düşüyor. Tahrişe meylediyor, pul pul dökülüyor, canınızı yakıyor… İklimle mücadelesini kaybeden bir cildin ‘güzel’ görünmediğini tahmin edersiniz… Bu durumda çare makyaj oluyor. Ancak bir dakika! Pul pul dökülen bir cilde nasıl makyaj yapabilirsiniz ki?

Kuru Ciltlerin Kış Makyajında Dikkat Etmesi Gerekenler

Cildinizi suya doyurmak için su içmeyi ihmal etmeyin! Unutmayın, her gün en az 2,5 litre.

Nemlendirici uygulamanızı önereceğimizi tahmin ediyorsunuz… Tekrar ediyoruz: *Nemlendirici uygulayın.* Hatta cildinizin nemlendiriciyi iyice absorbe etmesi ve kan dolaşımınızı hızlandırmak için parmak uçlarınızla yukarı doğru masaj yaparak uygulayın. 

Pudra bazlı fondötenlerden uzak durun. Kendisi, kışın kuru ciltleri pul pul gösteren en meşhur makyaj ürünü…

Cildinizin daha canlı görünmesi için bir bir aydınlatıcı ajanı olan C Vitamini serumunu bakım rutininize dahil edebilirsiniz. 

Fondöteninizin cildinizi kuru gösterdiğini düşünüyorsanız fondöteni önce elinize sıkın, ardında bir damla yüz yağı ekleyin karıştırın ve cildinize o şekilde uygulayın. 

Kuru ciltler! Pudra yapıdaki ürünlerden uzak durun. Hem cildinizdeki hemi emerler hem de yeterince nemlenmeyen cildi daha pul pul gösterirler. 

Makyajınızı transparan pudra yerine makyaj sabitleyici spreylele kilitleyin.

Yağlı Ciltlerin Kış Makyajında Dikkat Etmesi Gerekenler

Yağlı ciltler makyajı çabuk kusar. Bu duruma maruz kalmamak için hafif yapıda fondötenler tercih edin. 

T bölgenizin parlamamı için matlaştırıcı bir bazı makyajdan önce uygulayın. Burun kenarlarınıza nemlendirici uygulamayı unutmayın. 

Makyajınızı sabitlerken transparan pudra kullanabilirsiniz ancak bu ürünü burun kenarlarınıza değdirmemeye çalışın. Soğuk havada o bölgenin daha çabuk kuruyup pul pul görünmesi olası. 

Daha Canlı Bir Kış Makyajı İçin…

Kış aylarında yüzünüzün daha canlı görünmesi için bu tüyolara kulak verin.

Mat yerine ışıltılı fondöten seçin 

Cildinizi donuk göstermek istiyorsanız buyurunuz, mat fondötenler sizi bir yerlerde bekliyor… Mat fondötenin söz konusu donukluğunu dengelemek zordur. Bu zor opsiyon yerine cilde doğal ve canlı bir görünüm veren ışıltılı fondötenleri tercih etmenizi öneriyoruz. 

Nemlendiren, canlı renkle rujları tercih edin

Konu ruj olduğunda elbette renk kadar doku ve bitiş de önemli. Yağmurlu ya da rüzgarlı havada dudak parlatıcısının can sıkan yapışkanlığıyla baş etmek istemeyeceğinizi düşünüyoruz… Diğer taraftan mat bitişli rujlar dudaklarınızdaki olası kuruluğu belli etmekten hiç çekinmezler. Ruj renginizi de nude tonlar yerine kırmızı, pembe ya da nar çiçeğinin çok da şımarık olmayan tonlarında seçerseniz, tamamsınız. 

Krem allık kullanın

Yüzünüzde solgunluğunuzu en kestirme yoldan ele veren bölge, yanaklarınız. Bu, onları daha canlı görünmek için birer araç olarak kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Cilt alt tonunuza uygun bir allığı göz hapsinizde tutun. Mümkünse toz formdan kaçınarak krem allıklara yönelin. Krem allıklar ciltle bütünleştiği için daha doğal durur ve daha uzun saatler boyunca dayanır. Yağmura yakalanan bir ciltte toz allığın akibetini düşünün… Evet, krem en makulu. 

Gözlerinizi iri gösterin

Siyahın demodeleştiği düşünüyorsanız koyu renklerde göz kalemleri en büyük yardımcınız olabilir. Koyu lacivert, koyu yeşil ya da bordo göz kalemleriyle Hollywood eyeliner’ını deneyebilirsiniz. Bu teknik hem gözlerinizi daha iri gösteriyor hem göz renginizi ‘sihirli’ şekilde ön plana çıkarıyor hem de bakışlarınıza gizem atıyor. Uygulama şekline burada değindik. 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >