Bronz Ten 101

Belki de güneşe ihtiyacınız yoktur...

Onun için yazın ve yaz olmayan ayların kurtarıcısı diyebiliriz. Bronz makyaj, yarattığı illüzyonla yüze boyut ve renk katıyor. Daha diri ve genç bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Tabii, onu hakkıyla uygulayabilirseniz.

İster sıcak, ister soğuk olsun; ten makyajınızın akması söz konusu, biliyoruz. Makyajınızı sabitlemelisiniz. Silahınız, makyaj bazı olacak. Cildinizin nasıl görünmesini istediğinize bağlı olarak mat ya da ışıltılı silahınızı seçiniz. Ardından cildinizdeki ton eşitsizliklerini dengelemek için color corrector paletinizi elinize alın. Mesela, kızarıklıklar için yeşil uygun bir renk.

Sıra, asıl aşama olan, bronzer’da. Burada kilit bir nokta var… O da, bronzer’ınızın alt tonu ve sizin ten renginiz. Eğer açık tenliyseniz kızıl alt tonlu bir bronzer kabusunuz olacaktır. Koyu tenler bu kızıllığı kısmen daha fazla kaldırır. Bronz makyajın kilit noktalarından biri de ışıltı. Yani, elmacık kemiklerine aydınlatıcı sürmek ve göz makyajınızda ışıltılı/metalik farlar kullanmak bu makyajın altın kurallarından. Ve elbette, dudak parlatıcısını unutmamak gerek.

bronzer
bronzlaştırıcı
Makyaj Trendleri
make up
make up trends
bronzer nasıl kullanılır
bronzer nedir
bronzer nasıl sürülür
bronzer nasıl uygulanır
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >