Güçlü Dokunuşlar

Tırnakları güçlendirme seansı.

Güzel görünen ellerin anahtarı bakımlı tırnaklardan geçiyor. Tırnak bakımı ise, onları güçlendirip ellerin yeterli derecede nemli kalmasını sağlamaktan… Fakat nemli kalmaları için yapılacak en yanlış hamle, onları aşırı derecede suya maruz bırakmak! Sürekli suda kalan eller zamanla kurumaya mahkum oluyor. Bu da sertleşen kütiküllerin yanında, tırnakların incelmesine ve hemen kırılmasına davetiye çıkarıyor. Diğer taraftan, yeterli miktarda su içmek olumlu bir sonuç yaratıyor. Tırnaklar bir protein türü olan keratinden oluşur. Dolayısıyla protein içeren yemekler yemek tırnaklarınızı çok daha güçlü hale getirecektir. 

Çabuk kırılan tırnakların pes etme nedeni gereğinden uzun olmaları da olabilir. Onları mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışın! Düzenli aralıklarla tırnak etlerinize masaj yaparak uygulayacağınız kütikül bakımı da, hem tırnaklarınızın etrafında et oluşmasını önler, hem de daha hızlı ve güçlü uzamaları için zemin hazırlar. Kütikül bakımında shea ya da argan yağlı bakım ürünlerine yönelebilirsiniz. 

Ojelerinizi asetonsuz çıkarıcılarla silmeye gayret edin. Aseton tırnakların üst tabakasını tahrip ediyor. Ve manikürünüzü sürekli değiştirmeyin. Ojenizi sürekli silip çıkarmayın.

Aynı şekilde, alkollü temizleyicilerden de kaçının. 

manicure
manicure trends
Nail Art
el bakımı
tırnak bakımı
manikür stilleri
manikür
Beauty
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >