Üç Adımda Sakal Bakımı

Sakallarınızı üç adımda mükemmel görünüme ulaştırın.

Sakal, son zamanlarda erkeklerin en çok kullandığı aksesuarlardan. Temiz ve özenli bakıldığı zaman bizce çok çekici görünüyor ancak bu görünümü bozmamak için bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Sakal bakımı nasıl yapılmalı beraber inceleyelim.

Öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken şey sakalınızı her zaman temiz tutmak. Her gün banyo sırasında sakalınızı şampuanla yıkayın. Havluyla ıslaklığını alıp hafif bir şekilde, cildinizi tahriş etmeden kıllarınızın çıkış yönüne doğru tarayın. Sonrasında kuruması için kendi haline bırakın.

İkinci en önemli nokta ise sakalınızı kendi haline bırakıp uzamasını beklememek. Haftada bir veya iki kere banyo rutininizden sonra sakalınızın fazlalıklarını kesin. Dikkat edin banyo sonrasında diyoruz çünkü sakalınız temiz ve kuru olmazsa hangi kısımlarının toparlanması gerektiğini tam olarak anlamanız zor olur. Bunu düzenli yaptığınız sürece sakallarınız daha düzgün ve hızlı uzar.

Son olarak da sağlıklı ve yumuşak sakallar için her gün nemlendirmek şart. Her banyodan sonra sakalınıza krem veya istediğiniz bir esansiyel yağ sürün.

sakal bakımı
erkek cilt bakımı
grooming
mens grooming
grooming routine
sakal bakımı nasıl olmalı
sakal bakımı nasıl yapılır
Mens Style
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >