Sakallarınıza Sahip Çıkın

Yaz bitiminde sakal bakımı nasıl olmalı?

Eylül ayının ortasına gelmemizle havalar da serinlemeye başlıyor. Yani, yazın kesme zorunluluğu hissettiğiniz sakallarınızı artık hafiften uzatmaya başlayabilirsiniz. Yazın adeta detoksa giren ve hava aldığı için güçlenen sakallarınızı hizaya sokmak için kökünüz sağlam. Nitekim sakal bakımı sanıldığı kadar kolay değil. Yıkamak, kesmek, bakım yapmak ve taramak gibi birçok adımı içeren bir bakım rutinine sahip. 

Sakalınızda sabun kullanmayın. Tıpkı, saçınızda kullanmadığınız gibi. Sakallarınızı temizlerken şampuan kullanmanız en sağlıklısı. Kokusu hoş (sakallarınız burnunuzun dibinde unutmayın) ve arındırıcı bir şampuana öncelik verebilirsiniz. TONI&GUY Kömür Özlü Yoğun Arındırıcı Şampuan’ı deneyin. Bir ya da bir buçuk haftada bir yıkayabilirsiniz. 

Sakallarınızı yıkadıktan sonra doğal sebumunu da yitirdiğiniz için onu derinlemesine nemlendirmeniz gerekecek. Aksi halde sert ve rahatsızlık veren sakallara sahip olabilirsiniz. Sakal bakımının olmazsa olmazı olan nemlendirme etabında sakal yağı ya da nemlendiricisi kullanın. Nemlenen sakallarınıza şekil vermek ve taramak çok daha kolay olacak. Argan yağı, nemlendirme ajanı olarak en işlevsel içeriklerden biri. Yağ parmak uçlarınızla uygulayabileceğiniz gibi, özel sakal tarağınızla eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz. Bu tarağın çok ince ve sık kıllardan oluşması önemli. 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >