Gri Saç Karizması: Kır Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri

Gri saçlı erkeklere önerimiz; saçlarını kısa kullanmaları. Nedeni yazımızda.

Bir erkeğin en yakışıklı olduğu yaşı tartışmaya açık bir konu. Peki, kır saçın çekici olup olmadığına dair aklınızda bir soru işaret var mı? Varsa da, zaten tartışmaya değer bir konu değil.

Beyazlarını saklamak tek tük olduklarında mümkün. Onları saklayamayacağınız kadar gürleştiklerindeyse kartlar adeta yeniden dağıtılıyor. Önünüze de iki seçenek düşüyor: Onları boyayacaksınız ya da düzgünce şekil vererek karizmanızı güçlendireceksiniz. Üstelik size güzel haber: match.com'un yaptığı bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 72’si beyaz saçlı erkekleri daha çekici buluyor. Elbette tamamen beyaz olanlardan değil, siyah-beyaz kırçıllı saçlardan bahsediyoruz.

Saç neden beyazlar?

Bazı erkeklerin 20 yaşında saçı beyazlarken bazıları 40’ında hala simsiyah, capcanlı saçlara sahip olabiliyor. Bu durumda, saçın beyazlamasında kritik faktörün yaş olmadığı aşikar. Ancak genetiğin de asıl neden olmadığı söyleniyor. PLOS Biology’de yayımlanan araştırmaya göre, saçın neden beyazladığının kesin nedeni halen bulunabilmiş değil. Herkese göre değişkenlik gösteriyor… Yıllar içinde melaninin azalmasıyla beyazlayan saçlar stresin de bir habercisi olabilir.

Gri saçlı erkekler hangi saç modellerini kullanabilir?

Gri saçlar telleri, normal saç tellerine göre daha serttir. Bu da onların kısa bir kesimle dizginlenmelerini gerektirir. Aksi durumda kontrol edilmeleri zordur. Eğer kır saçlıysanız ya da etrafınızda kır saçlı biri varsa, saçların mümkün olduğunca kısa ve sık bir modele getirilmesi gerektiğini biliniz. Bu sayede satın grisi de kendini daha temiz şekilde belli eder. İşte gri saçlı erkeklere önereceğimiz, onları daha genç gösterecek 2 trend ve havalı saç modeli.

Amerikan Tıraşı

Amerikan tıraşı, gri saçlar için ideal bir modeldir. Bu modelin önü uzun versiyonuysa daha daha genç bir görünüm sağlar.

Fade Model

Saçın yan kısımları Amerikan tıraşına göre daha yumuşak bir geçişle kısalan ve ön taraftaki saçların daha kısa bırakıldığı Fade model de gri saçlar için uygundur.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >