Erkekler İçin Son Dakika Pratik Bakım Önerileri

Erkeklerin pratik bakım tüyoları nelerdi, hatırlayalım.

Herkesin acelesi var. Peki son dakikada görünümünü düzeltmesi için gereken pratik tüyolardan herkesin haberi var mı? Sanmıyoruz. Ancak birazdan sizin olacak. Bu hafta odağımızı erkek bakımına çeviriyor ve onlara kısa ve mühim birkaç hatırlatma yapıyoruz.

Erkek kişisel bakımı, komplike değil. Temizleme, arındırma ve nemlendirme etaplarını düzenli uygulamak zaten bir erkeğin bakımlı görünmesi için kafi. Ancak bu rutin erkek cilt bakımı için geçerli. Sakal tıraşı zaten her erkeğin şahsi alışkanlıklarından biri.

İfadeyi kaşlar belirler

Cilt ve sakal bakımı tamam ama kaşlar konusunda aynı özen gösterilmeyebiliyor. Erkek yüz bakımında kaşların da en az cilt ve sakal bakımı kadar mühim olduğunun altını çizelim. Önce bir profesyonele giderek kaşlarınız için uygun şekli belirleyin, ardından becerebiliyorsanız bu çizilen şablon üzerinden haftalık ya da aylık olarak cımbız ve kaş makasınızla işe girişin. Onlar da, kişisel bakım setinizde olması geren malzemelerden. Kusursuz görünen, hatta sanki dövme gibi hissettiren kaşlardan bahsetmiyoruz. Ortalardaki fazlaları almanız da başlangıç için iyi ve kolay bir çözüm...

Saçlarınız son dakikada şekle girmiyorsa

Muhtemelen yağlıdır. Onu yeni yıkanmış gibi göstermek için kuru şampuan kullanın (önerimiz: TONI&GUY Canlandırıcı Kuru Şampuan) ya da taktik değiştirerek tamamen arkaya yatırın. Burada TONI&GUY Mat Görünüm Veren Sert Tutuşlu Şekillendirici Wax’ı kullanabilirsiniz.

Eğer çok temizse ve elektriklendiği için onu dizginleyemiyorsanız, doku kazandırmak ve kolayca şekle sokmak için TONI&GUY Şekillendirici Wax’ı avucunuzda eritin ve istediğiniz modeli verin.  

Son dakikada!

Ellerinizi yıkamayı ve parfümünüzü sıkmayı unutmayın!

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >