Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Erkekler için hızlı saç uzatma yöntemlerini sıralıyoruz.

Olabilir. Saçlarınızın istediğinizden daha kısa kesilmiş olması muhtemel. Sakin olun. Kökü sizde… Tabii şu an, kadınlara değil, erkeklere sesleniyoruz. Onlar da bu tarz talihsizliklerden muzdarip olabiliyorlar. Her ne kadar genellikle kısa kesilseler de, o saç bir kere içe sinmediğinde can sıkıyor… Ancak ne olursa olsun sabır gerekiyor. Malum, saç ayda 1,5 cm kadar uzuyor… Biz de erkeklerin saçlarının daha hızlı uzaması için birkaç tüyoyu aşağıya bırakıyoruz. 

Saçlarınızı Temiz Tutun 

Erkeklerin cildinin kadınlara göre daha kalın ve yağlı olduğundan bahsettik. Eh, saç derileri de de aynı kaderi paylaşıyor. Saçlar daha hızlı yağlanıyor, kiri daha kaba şekilde belli ediyor. Saçlarınızı gün aşırı yıkayarak; eğer sürekli saç şekillendirme ürünü kullanıyorsanız da iki haftada bir arındırı şampuanla ürün artıklarından saçlarınızı kurtararak onu temiz tutabilirsiniz.

Saçlarınız Hava Alsın

Saçlarınızı uzattığınız dönemde şapka gibi saç köklerinizin nefesini kesen aksesuarlar takmaktan kaçının. Aynı şekilde, saç şekillendirme ürünü kullanıyorsanız bu rutine de ara verin. Saç diplerinizi kimyasalla boğmaya gerek yok. 

Saçlarınızı Stratejik Uzatın 

Saç tepede, yan ve arka bölümlere göre daha kısa uzar. Bu süreçte çirkin bir görünüm çıkmasını önlemek için saçların yanlarını ve arkalarını kısa tutmaya devam ederek üst tarafları uzatabilirsiniz. Evet, bir nevi Amerikan tıraşından bahsediyoruz… Üst kısımların uzunluğu içinize sindiğinde yan ve arka tarafları gönlünüzce uzatabilirsiniz!

Saçlarınızı Doğru Sıcaklıkta Yıkayın

Saçları ne soğuk ne de çok sıcak suda yıkıyoruz. Ilık su ideal.

Saçlarınızı Düzgün Kurutun

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı havluyla sert bir şekilde kurutmayın. Aksine pamuklu bir kumaşla (tişört olabilir) nemini alın. Sert bir şekilde kurulanan saç hasar görür ve incelir.

Saç Diplerinize Masaj Yapın 

Saçların uzaması için saç derinizdeki kan dolaşımının artması gerekir. Bunun için ister duş sırasında şampuanınızı masaj yaparak uygulayın ister günlük yaşamınızda kendi kendine kuru saçınıza masaj yapın…

Beslenmenize Dikkat Edin 

Saçları içten beslemek hem güçlü hem de hızlı uzamaları için bir numaralı etken. Özellikle protein bazlı beslenmeniz saçların hızlı uzamasına yardımcı olur. 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >