Erkekler İçin 8 Basit Saç Bakımı İpucu

İşte saçınızın tipi fark etmeksizin, mutlaka dikkat etmeniz gereken saç tüyoları.

Saç, bir erkek için karizmatik görünmenin en kestirme yollarından biri. İşte saçınızın tipi fark etmeksizin, mutlaka dikkat etmeniz gereken saç tüyoları.

 1. Duştan sonra saçlarınızı çitileyerek kurutmayın. Saç ıslakken en savunmasız halindedir. Bu şekilde sert bir müdahalede saçın üst katmanı zarar görür ve saçlarınız kırılır, hafifler, daha çok elektriklenir. Saçlarınızdaki ıslaklığı pamuklu bir kumaşla hafifçe almayı deneyin.
   
 2. Kurutma makinasını çok yüksek bir ısıda kullanmaktan kaçının. Yukarıdaki kural sıcaklık için de geçerli…
   
 3. Başınızı çok sıkan bereleri ya da şapkaları sürekli takmaktan kaçınız. Hem saçlarınız zarar görür hem de saç dipleriniz hava almaz.
   
 4. Saç şekillendirici ürünleri fazla miktarda uygulamayın. Saçınız ağırlaşır ve size istediğiniz randımanı vermez.
   
 5. Saç şekillendirici ürünleri kullandıktan sonra saçlarınızı düzgün bir şekilde temizlemeye özen gösterin. Saç diplerinizde biriken bu ürünler saç köklerini tıkayıp saçın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.
   
 6. Eğer saç şekillendirici ürünlerden wax’ı tercih ediyorsanız işte size onu kolayca temizlemek için bir yöntem: Şampuanı direkt olarak wax’lı kuru saçınıza yedirin ve ardından durulayın. Wax bu şekilde daha kolay çözünür.
   
 7. Saçınızı çok sık yıkamayın; bu hem saçlarınızın daha çok yağlanmasına neden olur hem de saçınızı gereksiz yere şehir sularındaki kirece maruz bırakmış olursunuz. İki günde bir yıkamaya ne dersiniz? Hem saçınız kendi yağını toparlayıp daha dokulu ve kolay şekil verilebilir hale gelir.
   
 8. Saçınıza karşı gelmeyin. Saçınız ne tarafa doğru çıkıyorsa o yöne doğru şekil vermeye çalışın.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >