Erkek Saç Bakımı İpuçları

Erkeklerin saç bakımında dikkat etmesi gerekenleri sıralıyoruz.

Erkeklerin saçı, makyajı. Bunu birkaç defa sizinle paylaşmıştık zaten. Ve tabii ki saçlarına yaratıcı şekiller verip vermemek kadınlar gibi onların da keyfine kalmış bir durum. Ancak bir noktadan kaçma lüksleri yok: Saç bakımı! Biz de tam burada araya girerek bazı saç durumlarına göre çözümlerimizi paylaşalım istiyoruz.

Unutmayın, saçlarınızla dikkat çekiyorsunuz.

Sağlıklı ve bakımlı saçlar, toplum içinde de ilk göze çarpan fiziksel özelliklerin başında geliyor. Erkekler için bakım genellikle temiz saçlara eş değer. Bir de, bazen omuzlara dökülebilen kepekler oluyor. Ya da saç tipinizi tanımadığınızda yanlış adımlar da atabiliyorsunuz... Her ne kadar kepek bir deri sorunu olsa da saç derisini ele alarak bu sorunu çözmek elinizde. Çünkü emin olun, o beyazlıklar maalesef çevrenizdekileri sizden uzaklaştırma gücüne sahip.

Saçlarınız kuruysa...

Kuru saçlarınızı nemlendirmek için özel şampuanlardan yardım alın. TONI&GUY Babassu Özlü  Kuru Saçlar için Şampuan ve Saç Kremi’ni deneyebilirsiniz. Haftada iki defa TONI&GUY Kuru Saçlar için Bakım Maskesi’ni uygulayabilirsiniz.

Biraz önce bahsettiğimiz gibi eğer kepek probleminiz varsa muhakkak bir uzmana danışmalısınız. O zamana kadar saç derinizi kaşımamanızı tavsiye ederiz.

Saçlarınız yağlıysa...

Siz temizlediğinizi düşünseniz de saçı çok fazla yıkamak onu daha fazla yağlandırır. Saç deriniz kuruduğunu düşünerek oraya daha fazla sebum yollar. Yıkama alışkanlığınızı azaltın; haftada üç kafi, unutmayın.

Saçınızdaki sebumdan ve yağlı görünümden tabii ki rahatsız olabilirsiniz. Bu noktada yardımınıza bir şampuan yerine sebumu hızlıca dengelemek için TONI&GUY Canlandırıcı Kuru Şampuan koşuyor. İstediğiniz an, istediğiniz yerde.

Genel bakım rituelinize ise TONI&GUY Kömürlü Yoğun Arındırıcı Şampuan’ı ekleyebilirsiniz.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >