Erkek Bakımında Temel Noktalar

Çok zor değil.

Erkeklerin de kadınlar gibi bir bakım ritüeli var. Üstelik daha kolay. Yalnızca istikrar gerekiyor. Saçların düzenli olarak kesilmesi, düzenli cilt bakımı ve hijyen bunların başında geliyor.

Erkekler saçlarına, kadınlara nazaran daha fazla şekillendirici ürün uyguluyor. Bu da saçların oksijenden mahrum kalması anlamına geliyor. Her iki ayda bir saçlarınızı kestirmeniz hem sağlıklı hem de gür saçlara kavuşmalarınıza yardımcı oluyor. Diğer taraftan ense tıraşına da dikkat edilmesi gerekiyor. Ensedeki saçlar çok uzamalarına müsaade edilmeden kestirilmeli. Kesim demişken… Tırnak bakımı da mühim. Şeytan tırnaklarına müsaade etmemek için tırnakların çok dipten ve köşelerden kesilmemesi öneriliyor, unutmayın. Gerekirse bir profesyonelden yardım almanızda fayda var.

Erkeklerin cildi yağlanmaya çok daha müsait. Haliyle daha güçlü cilt bakımı ürünleri kullanımına ihtiyaç var. Peeling, yüz yıkama jeli, nemlendirici ve göz kremi banyolarınızda olması gereken temel cilt bakımı ürünlerinden. Bu ürünlerin erkek cildine özel formüle edilen versiyonlarının tercih edilmesi mühim. Yüz demişken, sakalların yalnızca belirli bir rutinde düzeltilmesi değil, yıkanması da önemli. Hijyen rutininin yalnızca bedeni değil, yüzü de kapsadığı unutulmamalı…

Erkek
Erkek Stili
erkek bakımı
erkek cilt bakımı
Erkek Saç Bakımı
sakal bakımı
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >