Erkek Bakımı: Derinlemesine Arındırma

Erkeklerin cilt bakımı, gayet basit adımlardan oluşuyor: Temizle, arındır, nemlendir.

Temizlemek ve nemlendirmek konusunda kimsenin bir sıkıntısı yok. Herkes bunların ne ifade ettiğini ilk söyleyişte anlıyor. Ancak mesele ‘arındırma’ya geldiğinde, kafalar karışabiliyor.

‘Arındırmak’ hem kadın hem de erkek cilt ve saç bakımında, ilk temizlik etabından sonra gelen ve kalan artıkları yok etmeyi ifade eden bir terim. Cilt bakımında bu artıklar genelikle cildin alt tabakalarında kalan toksinler oluyor. Saçtaysa şekillendirici ya da koruyucu ürünlerden kalanlar… Bunlardan kurtulmak için özel içerikler var. Özellikle kömür ve kil arındırıcı özellikleriyle güçlü içerikler olarak biliniyor.

Erkeklerin ciltleri ve saçlarıysa ekstra yağlı olduğu için, düzenli bir demizlik rutinleri olmadığında bu artıkların birikmesi ve can sıkması muhtemel. Ancak arındırma rutininin her gün yapılması sağlıksız. Haftada maksimum iki defa öneriliyor.

Saçlarınızı Toni&Guy Kömür Özlü Yoğun Arındırıcı Şampuan’la yıkayabilir; duşun hemen ardından açılan gözeneklerinize kil maskesi uygulayarak 10 dakika kadar bekletebilirsiniz. Böylece hem artıklardan hem de cildinizdeki artıklardan kurtulmuş olacaksınız!

erkek bakım
erkek bakım rutini
erkek saç bakım
erkek cilt bakım
erkek sakal bakım
yoğun arındırıcı şampuan
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >