Bakımlı Erkekler için Cilt Bakım İpuçları

Bakımlı erkeklerin bilmesi gereken cilt bakım ipuçları burada.

Her şey insanın kendisini sevmesiyle başlıyor… Bu iki cinsiyet için de geçerli bir kanı. Kendimizi sevmekse, hem ruhumuza hem bedenimize olan yaklaşımızla paralel. Cilt bakımı da tam bu noktada devreye giriyor. Biz kadınlar için bu bakımın başını ‘makyajını silmeden uyumamak’ çekiyor… Peki erkeklerde durum nasıl?

Erkeklerin de makyaj yapmaya başladığı bir dönemdeyiz, evet. Ancak bunun bir parti haline gelmesi epey süre alacak. Biz o zamana kadar, erkeklerin kişisel bakımının bir parçası olan cilt bakımında dikkat etmeleri gereken unsurları sıralıyoruz. Erkek cilt bakımı evde nasıl yapılır merak ediyorsanız çok basit, efektif ve pratik tüyolarımız hemen aşağıda.

Erkeklerin Cildi Daha Kalın ve Yağlıdır!

Erkek cilt bakımına dair aklınızda bulunması gereken en önemli bilgi; erkeklerin ciltlerinin kadınlara göre daha kalın ve yağlı olduğu. Tam da bu noktadan hareketle adım adım cilt bakımı rutininizi sıralıyoruz.

Erkekler İçin Adım Adım Pratik ve Efektif Cilt Bakımı

Temizleyin & Arındırın

Yağlı cilt siyah noktaya, akneye çok meyillidir. Bu durumda, cilt iyi temizlenmediğinde gözenekler büyür ve daha da sorunlu bir cilt ortaya çıkar.

Dolayısıyla erkeklerin cildini sabah ve akşam temizlemesi en önemli kurallardan biri! İçinde kömür gibi kiri çekip alacak ajanlar bulunan temizleyici jellerden kullanılabilir. Cilt temizliğinin hemen ardından pamuğa dökülen glikolik asitli bir tonik kalan kirleri arındırır.

Haftada iki defa cildi ölü deriden arındırmak da büyük önem arz ediyor. Ancak partikülleri plastik olmayan, doğal içeriklere sahip peeling’ler tercih etmek önemli. Bu ürünler hem doğada çözünüyor hem de cilt üzerinde mikro hasarlar yaratmıyor.

Dikkat! Cilt temizliğinde sabun kullanmak yok!

Sabun cildi kurutur ve kendini kuru sanan cilde vücut daha çok sebum gönderir. Yani cildiniz eskisinden daha yağlı olur!

Nemlendirin

Cildinizi çok yağlı olmayan bir krem ile nemlendirin. Dilerseniz jel yapıda bir ürün de tercih edebilirsiniz: Hem hafiftir hem de kolay emilir…

Güneşten Koruyun

Güneşten korunmanın cinsiyeti yok, biliyorsunuz. Evden çıkmadan önce, nemlendiricinizin üzerinize uygulayacağınız güneş kreminizi göz hapsinizde tutunuz.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >