Yağlı Cilt Problem Midir?

Yönetebilirseniz değildir.

Cildinizdeki sebum oranının yükselmesi, metabolizma hızınızın artmasından pediyodik döneminizin yaklaşıp uzaklaşmasına; yediğiniz gıdaların kalitesinden stres durumunuza birçok nedene bağlı. Günün sonunda yağlanan T bölgeniz, alnınız ya da çenenizse bu stresinizi ikiye katlıyor hatta bazen sizi sinirlendirebiliyor da. Sakin olun ve önerilerimize kulak verin.

Yağlı ciltteki yağ oranını minimalize etmek için sudan yardım almak her zaman akıllıca olmayabiliyor.

Evet, sanki yağdan suyla kurtulacağınıza dair bir hissiniz olabilir. Bu hijyen etabını, salisilik asitli bir yüz temizleyici kullanarak günde iki defa yapmanız, cildinizdeki yağ oranını azaltmaya yardımcı olacak adımların başında geliyor.

Cildinizi temizledikten sonra kalan yağdansa tonik yardımıyla kurtulmanız kritik bir öneme sahip. Pamuk yardımıyla nazik bir şekilde kalan yağlardan arındırabilirsiniz. Haftada bir ya da iki defa uygulayacağınız kil ya da aktif kömür maskeleri, cildinizin sebum dengesini rayına oturtarak fazla yağı azaltıyor.

Vanessa Hudgens ve Shay Mitchell gibi ünlülerin de cilt bakım ritüellerinde de kendine yer bulan bu maske etabı, düzenli uygulandığında beklenen etkiyi veriyor. Fakat gözenekleri sıkılaştırmasıyla bilinen aktif kömür ya da maskelerin zaten varolan kiri ya da yağı tamamen almasını beklemeyin. Cildiniz ne kadar temizse bu maskeler o kadar işe yarıyor.

yağlı cilt
Cilt Bakımı
yağlı cilt için bakım ipuçları
yağlı cilt bakımı
cilt bakım rutini
cilt bakımı ipuçları
yağlı cilt bakımı önerileri
cilt bakımı nasıl yapılır
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >