Türk Kahvesi ile Peeling Etkisi

Türk kahvesi peeling’i ile ölü derilerinizden kurtulun!

Evde kaldığınız süre boyunca birçok deneysel cilt bakımı tarifi denemiş olmalısınız. Size güzel bir haberimiz var: Ölü derilerinizden kurtulmanın bir yolu da mutfağınızda saklı olabilir. Hem de kullanacağınız malzemenin yalnızca cildinizi pürüzsüzleştirmemesi; onu aydınlatıp canlandırması da olası. Başlıktan da anlayacağınız üzere, Türk kahvesinden bahsediyoruz. Türk kahvesiyle hazırlayacağınız peeling’in cildinize başka ne gibi faydaları olabileceğine aşağıda değiniyoruz. Elbette, peeling’i nasıl hazırlayabileceğinize de. 

Kahve ile Cilt Bakımının 5 Etkisi

  1. İçeriğindeki kafeinle ciltteki şişkin görünümü hafifletir.
  2. Kahve telvesi tıpkı kahvenin içildiğinde beyninizi uyarması gibi, cildinizi de uyarır; canlandırır, aydınlatır. Hatta kafeinin genellikle gözaltı kremlerinde kullanılmasının bir nedeni de budur. 
  3. Kahve telvesiyle hazırlanan peeling ciltteki ölü derileri arındırır; daha pürüzsüz, temiz bir cilt yaratarak üzerine uygulanacak bakım ürünlerine ve makyaja baz hazırlar. 
  4. Kahve telvesiyle hazırlanan peeling aynı zamanda cilde masaj yaprak kan dolaşımını artırır; hücreler arası iletişim güçlenir. 
  5. Cildinizi zamanla sıkılaştırır. Ayrıca kafein içerdiği antioksidanlarla erken yaşlanmanın önüne geçmenize yardımcı olur.

Evde Kahve Telvesiyle Yapabileceğin Maske Tarifi 

Kahve telvesini direkt olarak cildinize sürüp ovalamak kendinize yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri. Kahve telvesini mutlaka nemlendirici bir baz ile karıştırın. Bu zeytinyağı olabilir. Eğer maske yapmak ve bekletmek isterseniz bal kullanabilirsiniz.

Ballı Kahveli Maske

Ölü derilerden  için özel bir maske hazırlamak istiyorsanız bal kullanabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı balı cezvede ısıtın ve kahve telveleriyle cam bir kasede karıştırın. Hafif soğuduğunda cildinizdeki yağlı bölgelere sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık suyla temizleyin. 

Zeytinyağlı Kahveli Peeling 

Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve kahve telvesini karıştırın. Karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın ve bekletmeden durulayın.

 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >