Sıkı ve Işıl Işıl

Elbise ve etek mevsimi açıldı. Bacaklarınız hazır mı?

Kalın kıyafetlerden nihayet kurtuluyoruz. Hafifliyoruz. Dolabımızdaki ceketler, kazaklar, pantolonlar bir süreliğine bize veda ediyor. Yerine gelenlerse malum: Etekler, elbiseler, ince askılı bluzlar… Teniniz artık çok daha fazla ön planda. Vücut bakımınıza ekstra özen göstermeniz gereken bir döneme giriyoruz. Banyonuzda bulunması gereken malzemeleri, bakım rutininizi hatta spor ve beslenme alışkanlıklarınızı bile tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor.

Hamur işi, şekerli ve trans yağlı gıdalardan uzak durmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Size ağırlık yapmayacak, şişkinlik yaratmayacak gıdalara merhaba deyiniz. Salataları, yeşil smoothie’lerı ve protein ağırlıklı besinleri diyetinize ekleyin. Ardından egzersiz rutinine geçiyoruz: Yürüyün! Her gün en az 45 dakika yürümeye çalışın. Gün içinde oturduğunuz yerden (her bir saatte) kalkın ve kan dolaşımınızı artırın. Buna ek olarak haftada en az üç defa kendi ağırlığınızla egzersiz yapın: Squat ya da lunge, başlamak için ideal birkaç hareket arasında.

Ardından gireceğiniz duşta, peeling ya da kese gibi, bacaklarınızdaki kan dolaşımını artıracak etapları mutlaka uygulayınız. Bu, kan dolaşımınızı hızlandıracağı gibi, bacaklarınızın daha pürüzsüz olmasını sağlayacak. Duştan sonra uygulayacağınız özel yağlar çatlak oluşumunu ve yara izlerini giderebiliyor. Çatlaklar için kakao, yara izleri için kantaron, sıkılaşma içinse greyfurt yağı öneriliyor. İstenmeyen tüylere gelirsek… Tıraş bıçağından uzak durmak sizi mutlu edebilir.

Cilt Bakımı
yaz bakımı
ten bakımı
Güzellik
beauty tips
beauty tricks
cilt bakımı nasıl yapılır
vücut bakımı
body care
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >