Sıcak Havada Cilt Bakımı

Isınan havalarda cilt bakımı zul gelebilir. Bunalmamanız için doğru stratejiyi açıklıyoruz.

Sıcak havada, güzellik ve bakım rutinimizde ne yapmayı seviyoruz, bir sıralayalım...

Duş almak? Yüzünüzü yıkamak? Peki, krem sürmek listenin kaçıncı sırasında geliyor? Kremine göre değişir, evet.

İşin üzücü tarafı şu ki, yaz aylarında ne kadar terlerseniz terleyin ve ‘zaten nemliyim’ illüzyonuna gark olun; aslında bu senaryo düşebileceğiniz en derin kara deliklerden biri. Isınan havalarda kendinizi nemli hissettiren şey, teriniz, yani o gün kaybettiğiniz nem. Telafisi en kestirme yollarla şöyle:

  1. Su içmek.
  2. Nemlendirici kullanmak. 

Ancak bu nem için halihazırda kullandığınız güneş koruyucunun kafi geleceğini düşünmek de başka bir yanılgı. Nemlendirici kreminizi, güneş koruyucunuzun altına sürmelisiniz. Bunaltan senaryo da tam burada devrede. 

Nemlendirici krem nasıl olmalı?

Cevap: Asla yağlı ve kalın olmamalı. Jel yapıda, su bazlı yok gibi bir his verdiği takdirde, onunla hemen anlaşıyorsunuz. Kanınızın hızlıca kaynayacağı bir diğer nemlendirici tipi de, hem yine az önce bahsi geçen hafif yapıda olan hem de temiz formüllüler.

Mesela, hemen soralım; İçinde alkol bulunan bir nemlendiriciyle güneşe çıkar mısınız? Okuduğunuzda bile irkildiniz, biliyoruz. 

Bunaltan sıcaklarda cilt bakımınızda fire vermemek ve nem kaybına uğramamak için kullanabileceğiniz nemlendiricilerden ikisi şöyle: 

Mineral ve bitki özleriyle cildin gerginliğini alan Simple Water Boost Nemlendirici Jel Krem ve Hodan tohumu yağı, Pro-vitamin B5 ve E Vitaminiye cildi nemlendiren Simple Su Bazlı Nemlendirici. Bu iki üründen birin temiz cildinize tampon hareketlerle (avucunuza yedirip, yüzünüze dikey bir şekilde bastırıp) uygulayın. Ardından güneş kreminizi sürün. Hazırsınız!

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >