Sahte Çil Nasıl Yapılır?

Gayet kolay yapılır. Sahte çil için ihtiyacınız olan kilit malzemeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Güneş yüzünü ciddi ciddi göstermeye başladı. Cildiniz için bunun anlamı belli: Hasar kapıda. Güneşten yeterince korunmazsanız cildiniz güneş hasarına maruz kalabilir. Erken yaşlanma ve lekelere maruz kalma gibi zararlara yani... Peki, yazın çillerinizin belirginleştiğini fark ettiniz mi? Bunun nedeni de güneş.

Bütün bir kış adeta pusuda bekleyen çilleriniz sıcak hava ve parlak ışıkla gün yüzü görüyor. Çilleri seviyoruz çünkü sizi daha genç, dinamik ve kabul edelim sevimli gösteriyor. Ancak bu, güneşten korunmayacağınız anlamına geliyor. Bilgilendirici ve hatırlatıcı kısa girişimizden sonra asıl konuya gelelim: Ya doğal olarak çiliniz yoksa, güneşe çıkmıyorsanız ve çil istiyorsanız? Buyurunuz nasıl yapabileceğinize...

Sahte Çil Nasıl Yapılır?

  1. Cildinizi güzelce temizleyin. Nemlendiricinizi ve üzerine de güneş kreminizi uygulayın.
  2. Ten makyajınızı (fondöten-kapatıcı-allık-kontür) yaptıktan sonra asıl kahramanı devreye sokun: Açık kahverengi göz kalemi.
  3. Göz kalemini burnunuzun üzerine ve yüzünüzün ortasına, dik bir şekilde hafif hafif değdirin. Bazı yerlerde seyrek bazı yerlerde kümeli noktalar yaratmanız görünümünüzü daha doğal kılacak.
  4. Ardından dudak parlatıcınızı ya da rujunuzu uygulayarak görünüme son noktayı koyabilirsiniz.
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >