Nedir Bu Hyalüronik Asit?

Siz onun süper gücünü bilin, yeter.

 Cildinizde doğal olarak bulunan hyalüronikasit, zamanla azalmaya başlar. Zamanın ne olduğunu biliyorsunuz… Yaş almanızdan bahsediyoruz. Onu cildinize topikalolarak uygulamanız işe yarasa da, aslında en etili yolu, cildinizdeki hyalüronikasit seviyesini artıracak içeriklerle bakım yapmanızdır. Yani, cildinizi gıdıklamanız gerekir. Bu aktif maddeler içinde en etkililerinden biri, restrevatroldür. 

“İyi ama, hyalüronikasit ne işe yarar?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Cevabımız; neredeyse her şeye! Cildin su tutma kapasitesini artırır. Bu da, nemlendirdiği anlamına gelir. Nemlenen cilt, elastikiyet kazanır ve hem dolgunlaşır hem de yaşlanma belirtilerinin oluşmasına müsaade etmez. Kolajenoluşumuna yardımcı olduğundan kırışıklıklar ya da ince çizgiler biraz zor oluşur. Unutmayın; kuru cilt çok daha hızlı bir şekilde kırışır. 
Tüm bunların sonunca cildiniz kadife bir görünüm kazanır. Nemlenen cilt çok daha pürüzsüz ve bebek gibi görünür. Kurumaya elverişsiz bir cilt kadar güzeli var mı? Daha diri, dolgun ve nem seviyesi olması gerektiği kadar olan bir cilt, her kadının arzı ettiği ve sahip olması gereken cilt kalitesidir. Ona ulaşmak için serumlardan ya da kremlerden destek alabilirsiniz. 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >