Mevsim Geçişinde Cilt Bakımı

Yazdan sonbahara doğru...

Cildiniz son zamanlarda yaz sıcaklarının etkisiyle bir hayli aktif bir dönem geçirdi. Sürekli terlemeniz ve su içmeniz gözeneklerinizin durmadan çalışmasına yol açtı. Eğer vantilatör ve klimadan kaçmayı başardıysanız cildinizin fazla kuruma ihtimalinin de önüne geçtiniz. Tabii bu durumda terle kaybettiğiniz suyu içerek geri aldığınızı varsayıyoruz.

Sonbahara geri sayımsa başladı. Havalar giderek soğuyacak. Cildiniz kurumaya meyledecek ve belki de bağışıklık sistemi zayıflayacak. Kuruyan ciltte de esneklik ve sıkılık konusunda sorunlar oluşmaya başlayacak. Bu durumda size önerimiz, elbette bol bol su içmenizin yanında; antioksidan içerikli besinler tüketmeniz. Renkli orman meyveleri, turp gibi gıdalar bu güçlü içerik bakımından oldukça zengin. Cildinizi sabah akşam düzenli olarak nemlendirmenin yanında yazın her gün uyguladığınız SPF’inizden vazgeçtiğinizi düşünmek istemiyoruz… Çünkü SPF sadece yaza özel değil, unutmayın.

Yazın güneşlendiniz; ne kadar korunsanız da cildinizde güneş lekeleri oluşmuş olabilir. Bu noktada C Vitaminli krem ve serumlar devreye giriyor. Güneş lekelerini kısa vadede kamufle etmek için CC kremlerin ince, besleyici ve kapatıcı özelliklerinden de yararlanabilirsiniz!

Cilt
sağlıklı cilt
Cilt Bakımı
mevsimsel cilt bakımı
kuru cilt
nemli cilt için yapılması gerekenler
spf
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >