Makyajınızı Çıkarmadan Uyursanız Ne Olur?

Makyaj çıkartmadan uyumayın!

Her sabah dışarı çıkmadan yaptığınız makyajı, günün sonunda eve gelince çıkarmanın oldukça zor olduğu biliyoruz. Bir de gece eğlencesinden gelip de geç vakitte makyaj çıkartmayla uğraşmak… Ancak şunu unutmayın ki ne kadar üşenirseniz üşenin genç, sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt için makyajınızı uyumadan önce temizlemeniz hatta cildinizde herhangi bir ürün yoksa bile yatağa gitmeden önce yüzünüzü temizleyip nemlendirmeniz gerekiyor. Uyku sırasında cildinizin kendisini yenilemesi için gözeneklerinizin temiz ve açık olması şart.

Durum yalnızca cilt için değil gözler için de geçerli. Gözünüzde makyaj ile uyuduğuzda kirpik dipleriniz nefes alamıyor böylece gün geçtikçe dökülmeye başlıyor. Ayrıca maskara gece boyunca gözünüzde katılaştığı için ertesi sabah çıkarırken kirpikleriniz çok zarar görüyor. En ideali makyajınızı temizledikten sonra göz çevrenizi nemlendirmek, hatırlatalım!

Az önce bahsettiğimiz gibi cilt makyajınız gözeneklerinizi tıkadığı için cildiniz gece nefes alamıyor ve kendini yenilemiyor. Sonuç olarak da cildiniz çabuk yaşlanıp ışıltısını kaybediyor. Ayrıca akne problemine de yol açıyor. Cilt tipinize uyumlu bir temizleyiciyle yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirmeyi unutmayın! Nemlendiricinin iyi nüfus etmesi için öncesinde tonik de kullanabilirsiniz.

Rujunuzu çıkarmadığınız da ise dudaklarınız çatlak bir görünüme sahip oluyor. Çünkü gece boyunca ruj, dudağınızın nemini alıyor dolayısıyla kurumasına sebep oluyor. Rujunuzu çıkarttıktan sonra nem vermek için balm sürebilirsiniz.

makyaj temizleme
makyaj temizlemenin önemi
makyajınızı temizlemezseniz ne olur
Cilt Bakımı
cilt bakım ipuçları
skin care
skin care routine
cilt bakım rutini
make up removing
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >