LED Maske Nedir, İşe Yarar mı?

LED maske işe yarıyor mu? Denedik.

Son zamanlarda Instagram akışınızda ışıklı maskelere sık rastlar mı oldunuz? Bunun sebebini açıklayalım: Hollywood. Yani, ünlüler. Mesela, Chrissy Teigen.

LED Maske öncelikle görüntüsüyle dikkatimizi çekti. Ardından söylentilere kulak verdik; araştırdık. Ne işe yarıyordu? Hemen etki ediyor muydu? O ışıklar yeterince güvenli miydi? Merak içindeydik. Denedik. 

Ve tahminlerimiz doğru çıktı: LED maske, pek bir işe yaramıyor...

Bu maskenin birçok farklı ışığı olsa da, temelde iki farklı renkle işlev görüyor: Kırmızı ve mavi. Aslında ışık terapisi vücudun her yerine, başlıklar yardımıyla uygulanıyor. Biz trende uyarak, onu maske formunda deniyoruz. Kırmızı ışığın tesiri altında, sırt üstü uzanıyoruz. Kırmızı LED, kolajenlere etki etmek üzere çalışıyor. Kolajenleri hedefleyen LED Maske, cildi dolgunlaştırıyor, sıkılaştırıyor ve daha genç görünmesine yardımcı oluyor. Bu etkisinin sürmesi için n az 10 seans devam etmeniz (bir hafta arayla) öneriliyor. 1 seans 20 dakika. 

Ancak biz, ayağa kalktığımız andan itibaren 2 saat boyunca bizimle birlikte olacak bir baş dönmesiyle karşılaşıyoruz. Gerçekten buna değer mi? Başını bu kadar güçlü bir ışığa 20 dakika boyunca maruz bırakmak ne kadar doğru? Mucize vadetmeyen LED Maske’lerin etkisi aslında düzgün bir cilt bakımı rutiniyle de pekala kotarılabilir...

LED Maske’nin mavi ışığıysa, akneye yatkın yağlı ciltlerdeki sebum dengesini düzenliyor.

Tercih sizin.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >