Kişisel Hijyeninizi Maksimuma Çıkaracak Öneriler #evdekal

Hijyen reçeteniz aslında çok basit 10 kuraldan oluşuyor.

Kişisel bakımınıza olağanüstü dikkat etmeniz gereken bu dönemde söz konusu hijyen rutini gözünüzde büyümesin. Aşağıdaki 10 basit maddeyi hatırlayın, yeterli.

Ellerinizi yüzünüzden çekin!

Ellerinizi güç içinde hiçbir bahaneyle yüzünüze götürmeyin. Bu eylem, yalnızca hastalıklara değil, en basitinden sivilce ve siyah noktaya neden olabilir. 

Ellerinizi yıkayın. 

Elleri sürekli olarak yıkıyor olmak bu dönemde hijyen rutinimizin olmazsa olmazlarından. Günde en az 10 defa yıkmamız gereken ellerimizi her defasında derinlemesine arındırmamız gerekiyor. 20 saniye boyunca 7 basit adımı izleyerek bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Rutininize ekleyebileceğiniz Dove Fresh Touch Sıvı Sabun, salatalık ve yeşil çay özüyle ellerde ferah bir koku bırakıyor. Ayrıca 1/4 nemlendirici kremi temizleme sırasında ellerin nemlendirilmesine yardımcı oluyor. Ellerin düzgün bir şekilde nasıl yıkandığına dair detayları bu haberimizde adım adım ele aldık. 

Ellerinizi nemlendirin. 

Ellerinizi sürekli yıkadığınız için kurumaları an meselesi! Kuruyan eller çatlamaya meyleder ve olası bir çatlamada (açık yara demek oluyor) bakteri ve virüslerin bedeninize sızması kolaylaşıyor. Bu sebeple ellerinizi yıkadıktan sonra hemen nemlendirmeniz önemli, ihmal etmeyin. Bu noktada yardımınıza Vaseline Cocoa Butter Nemlendirici Jel yetişiyor. Nemi hapsederek mat ve kuru cildin onarılmasına yardımcı olan Vaseline Cocoa Butter Nemlendirici Jel cildinizin sağlıklı görünmesini ve gün boyu ışıldamasını sağlacak. Hem de harika kokusuyla bakım rutininizin vazgeçilmezi olacak.

Tırnaklarınızı kesin. 

El hijyeni yalnızca sürekli olarak elleri yıkamakla bitmiyor. Kir, mikrop ve diğer zararlı patojenler tırnak aralarında birikerek kötü bir senaryoya davetiye çıkarabiliyor… Manikürlü olmak sadece bakım için değil hijyen için de gerekli unutmayın.

Yüzünüzü düzenli yıkayın. 

Elinizi yüzünüze götürmeseniz dahi bulunduğunuz ortamın tamamen steril olduğundan emin olamazsınız. Gün içinde cildinizin salgıladığı sebum da cabası. Cildinizi her gün nazik bir temizleyiciyle sabah akşam temizlemeyi alışkanlık haline getiriniz. Simple Nemlendirici Yüz Temizleme Jeli’ni deneyebilirsiniz. Sert kimyasallar, paraben, alkol, parfüm ve renklendirici içermeyen bu jel cildinizi tahriş etmeden temizler. 

Yüzünüzü düzenli nemlendirin. 

Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirmeyi unutmayın! Bu sayede cildinize uyguladığınız nemlendirici çok daha iyi emilir ve olası kurumaların önüne geçersiniz. (Unutmayın, cilt kuruduğunda çatlayabilir bu çatlaklardan mikrop ya da zararlı patojenler daha kolay sızabilir.)

Düzenli duş alın. 

Sosyal izolasyonda olduğunuzu biliyoruz. Ancak markete ya da eczaneye gittikten sonra evinize gelir gelmez üzerinizdekileri çıkarmayı ve duş almayı ihmal etmeyin. Duş aynı zamanda rahatlamanıza da yardımcı olur. Duş sırasında kokular yardımıyla duyularınızı da hareket geçirebilir ve stres atabilirsiniz. Pureline’nın Portakal ve Buğday Özlü Duş Jeli yaydığı pozitif kokuyla modunuzu yükseltebilirsiniz.

Diğer taraftan, saçlarınızı düzenli olarak yıkamayı aksatmayın. Dışarı çıktığınız gün mutlaka saçlarınızı yıkayın. Çıkmıyorsanız gün aşırı ya da 2 günde bir yıkayabilirsiniz. Elidor Doğanın Enerjisi serisinden Sağlıklı Uzayan Saçlar için Şampuan biotin içeren özel formülüyle dipten uca beslenen sağlıklı saçlar vadediyor. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bakımınızı yine aynı seriden Kalın ve Gür Avokado ve Üzüm Çekirdeği Yağı Süper Saç Kremi’yle tamamlayabilirsiniz. Ayrıca şahane kokusu 48 saat kalıcı. 

Sakallarınızın uzunluğuna dikkat edin.

Bakımlı beyler için bir notumuz var. Sakallarınızın ağzınıza ve burnunuza yakınlığı malum. Virüslerin ya da bakterilerin yüzeylere kolayca tutunduğu günümüzde sakallarınızın uzun olması risk teşkil ediyor. Tıraş rutininizi sıklaştırın. 

Dişlerinizi düzenli fırçalayın.

Ağız sağlığı da en az el, vücut ve cilt temizliği kadar önemli. Dişlerinizi günde üç defa, iki dakika boyunca köşe bucak fırçalayın. Dişlerinizin anında daha parlak ve beyaz görünmesi için diş macunu tercihinizi Signal White Now’dan yana yapabilirsiniz. Ağız ve diş bakımıyla ilgili doğruları ele aldığımız yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Saçlarınızı açık bırakmayın.

Bugünlerde virüslerin ya da bakterilerin yüzeylere kolayca tutunduğuna değindik. Ekstra önlem olarak saçlarınızı da toplamaya ne dersiniz? Bugünlerde dışarı çıkacaksanız, size bir saç modeli önerimiz de var! Ensede sıkı bir topuz ya da balıksırtı bir örgü iyi bir fikir. Bu yazımızda nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >