Kış Gelirken Cilt Bakımı

En sonunda geldi.

Mevsim değişiklikleri, bir anda soğuyan havalar, havadaki düşük nem oranı cildin su kaybetmesine ve kurumasına yol açan faktörlerin başında geliyor. Kuru cildin geçirgenliği nemli cilde göre arttığı için daha çabuk su kaybeder ve hassaslaşır. Bunun önüne geçmek içinse cildin nem dengesinin korunması gerekiyor.

Kuruluğun önüne geçmek için alınacak ilk önlem aslında oldukça basit. Yüzümüzü, vücudumuzu çok sıcak suyla yıkamamak, duştan veya yüzü yıkadıktan sonra nazikçe kuruladıktan sonra nemlendirici krem ya da serum ile suyu cilde hapsedebilirsiniz.

Jojoba, hindistan cevizi yağı, shea yağı, kakao yağı, kayısı çekirdeği yağı, squalene, yağ asitleri ve seramid gibi doğal yumuşatıcı yağlar deri yüzeyini pürüzsüzleştirerek cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabilirler.

Bunun yanı sıra cilt bakımı ürünlerinizin içeriğinde peptid olması kuru ve kırışık görünümün azalmasına yardımcı olurlar. 

Saçları ve saç derisini de bu mevsim geçişlerinde unutmamak lazım. Özellikle kuru saçlara sahipseniz, saçlarınızla ekstra ilgi göstermeniz gerekebilir.

Geçiş döneminde TONI&GUY Kuru Saçlar İçin Özel Bakım Şampuanı ve Kremi ile saçlarınızı dipten uca kadar nemlendirebilir, ekstra neme ihtiyaç duyarsanız TONI&GUY Yıpranmış Saçlar İçin Yoğun Saç Maskesi’ni kullanarak dipten uca saç tellerinizi onarabilir, saçlarınızın nem dengesini sağlayabilirsiniz.

Kurulukların önüne geçmek için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise istikrar. Cildinize kendisini toparlaması için süre tanımanız şart. Tabii ki cilt toparlandıktan sonra ona iyi bakmaya devam etmeniz ve nem dengesine özen göstermeniz gerekiyor, unutmayın! 

Cilt Bakımı
Kış Bakımı
cilt kuruluğu
dry skin
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >