Kan Dolaşımını Artıracak Yüz Yogası

Yüzünüzdeki kasların hafızasını iyileştirin.

Yüzümüzde, ifadelerimizi belirleyen 43 farklı kas var. Bu kasları kontrol etmek de bizim elimizde. Yüz egzersizleri cilt bakımının yükselen trendlerinden. Yüz yogası da son yıllardaki en popüler yüz egzersizlerinden biri. Kan dolaşımını artırıyor, yüz kaslarını çalıştırıyor ve düzenli uygulamada gözle görülür sonuçlar sunuyorlar. Yüz kaslarınız da tıpkı vücudunuzdakiler gibi düzenli çalıştıklarında şekle giriyor, sıkılaşıyor ve dinçleşiyor. 

Kırışıklıklara ve cilt sarkmasına karşı uygulanan popüler bir yöntem olan yüz yogası botoksa alternatif olarak görülüyor. Yüzünüzdeki, dudak, boyun, alın ve yanak gibi farklı kas gruplarını çalıştırıyorsunuz. Genellikle günde 20 dakika öneriliyor. Haftada altı gün boyunca uygulamanız halinde ortalama üç ayda ilerleme görüldüğü söyleniyor. 

Hem cilt bakımı ürünlerinizin etkisini desteklemesi hem de size iyi hissettirmesi bakımından makul bir pratik olan yüz yogasının faydalarını sıralayalım. 

Yüz yogasının faydaları nelerdir?

  • Yüz kaslarınız gevşiyor, anında rahatlıyorsunuz. 
  • %100 doğal bir yöntem.
  • Cilt bakımınızı destekliyor. 
  • Maliyetsiz. Dilediğiniz an dilediğiniz yerde uygulama yapabilirsiniz. 
  • Dudak üstü kırışıklıkları açmaya destek oluyor. 
  • Kaşlarınızı kaldırmanıza destek oluyor. 
  • Alın kırışıklıklarınızı açmaya destek oluyor.

5 Temel Yüz Yogası Hareketi

1. Aynı anda kafa derinizi, beyninizi ve duyularınızı uyarmanız için Waterfall hareketinde parmaklarınızı kaşlarınızın üzerinden başınızın arkasına doğru hafif bir baskı uygulayarak ilerletiyorsunuz. İlerleme sırasında nefes vermeniz önemli. İstediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.  

2. Yüzünüz ya da gözleriniz sabah uyandığınızda şiştiyse bu hareketi bir deneyin. Avuç içlerinizle başınızın iki yanından yüzünüzü gerin. Ardından gözlerinizi kapatın ve dininizi uzatabildiğiniz kadar aşağı uzatın. Bu şekilde 1 dakika bekleyin. 

3. Çocukların canı sıkıldığında yaptıkları o ‘offf’ ifadesi de aslında gülüş çizgilerini hafifleten bir hareket. Ağzınızın sağ ve solununu şişirerek yaptığınız bu hareketi de, her yönde üçer saniye tutup 10 defa tekrarlayarak uygulayabilirsiniz. 

4. Kontür ya da allık uygularken yaptığınız o balık surat, aslında bir yüz yogası hareketi. Yüz kontürünüzü, elmacık kemiklerinizi belirginleştirmenize yardımcı oluyor. Yalnız yüz yogasında balık suratı beş saniye tutup,  bu hareketi de 10 defa tekrarlamanız gerekiyor. 

5. İşaret ve orta parmaklarınızı burun hizalarınıza hafifçe bastırın ve bu şekilde, dişlerinizi gösterecek şekilde gülün. 20 defa tekrarlayın. 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >