Kağıt Maskenizi Doğru Kullanıyor Musunuz?

Çünkü eğer kağıt maskeyi nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz, doğru kullanma yöntemlerini bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Kağıt maskeleri herkes sevmez. Çünkü kullanması zordur. Fakat bir defa seven de müdavimi olur. Kendinize bakım yaptığınızı hissettiren önemli ritüellerden biridir kağıt maske. Nemlendirme, sıkılaştırma, arındırma hepsini bir arada gerçekleştirir. Yeter ki doğru uygulamayı bilin.  

Öncelikle, maskenizi uygulamadan önce yüzünüzün tertemiz olduğundan emin olun. Hatta mümkünse uygulamadan önce yüzünüze peeling yapın ve ölü derilerden arındırın; gözenekleriniz açılsın ve maskedeki içerikler kolaylıkla cildinize etki edebilsin. Cildiniz ne kadar temiz olursa, kağıt maskenizden o kadar verim alırsınız.  

  1. Kağıt maskeler genellikle koruma kağıtlarıyla gelir. Önce ince filmleri maskenizden sıyırdığınızdan emin olun.
  2. Maskenizi belirtilen süre kadar yüzünüzde tutun. Fazlası çok zararlı olmasa da az bir süre yüzünüzde tutmanız, kağıt maskenin etkisini azaltacaktır.
  3. Kağıttaki sıvının yanı sıra, maskenin poşetinde kalan sıvıyı da yüzünüze sürmelisiniz. Parmaklarınızla yüzünüze bu serumu iyice yedirebilirsiniz.  

Doğru uygulamayı öğrendik peki en büyük kağıt maske kullanım hatası nedir?

Kağıt maske konusunda yapılan en büyük yanlışa, maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüzü yıkamak. Maskenin tüm etkisi yıkama sırasında suyla birlikte akıp gidecektir, bu sebeple kağıt maske uygulamanızdan sonra yüzünüzde kalan serumun “yüzünüzde” kurumasına izin verin.

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >