İçilebilir Cilt Bakımı

Meyve ve sebzeleri seçin ve blender’a atın.

Cilt bakımınızın yalnızca günlük topikal bakımdan oluşmadığını tahmin edersiniz. Tıpkı, saçlarınız gibi. Yediklerinizin saçlarınıza olan etkilerinden burada bahsetmiştik. Sırada, içtiklerinizin cildinize olan etkilerini sıralamaya geldi. Daha doğrusu, smoothie yapabileceğiniz meyve ve sebzelerden bahsedeceğiz. Cildinizin sağlıklı olması ve ışıldaması için beta-karoten bakımından zengin meyve ve sebzeleri smoothie’nize dahil etmeniz gerekiyor. ​ İlk olarak konuyu elbette yeşillerden açacağız.

Örneğin, ıspanak, avokado ve kale. Karotenoidler bakımından zengin olan bu gıdalar girdiği formülün kıvamını da dengeliyor.

Tatları biraz acı gelirse, portakal ya da yoğurtla dengeleyebilirsiniz. Smoothie’nizin içine maydanoz ve nane de ekleyerek ferah bir yakalayabilirsiniz. Yeşil smoothie’niz detoks etkisi göstererek toksinlerden arınmanıza ve cildinizin ışıldamasına yardımcı olacak. Yaşlanma belirtilerini uzaklaştırmak içinse, doğal antioksidanlar olan kırmızı meyvelerden yararlanın. Üstelik şimdi tam mevsimi! Böğürtlenleri ve ahududunu karışımınıza ekleyerek hem tatlı, hem ekşi hem de ‘sevimli’ içecekler hazırlayabilirsiniz. Antioksidanlar bakımından zengin diğer meyvelerse mor dutsular. Örneğin yaban mersininin tatlı ve eli yapısı smoothie’nizin kıvamını ayarlarken tadını da aromatik hale getirir.

smoothie
Cilt Bakımı
cilt bakımı rutini
skin care
skin care routine
healthy living
Sağlıklı Yaşam
toksinlerden arınma
detoks
detox
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >