Hyalüronik Asit Diyeti

Cildinizi içten gençleştirin.

Cildinizin daha genç görünmesi için sadık olduğunuz bir cilt bakım rutini, düzenli uyku ve sağlam bir beslenme düzeni şart. Şimdi bu saydıklarımızdan ilkini ve sonuncusunu aklınızda tutun. Çünkü birazdan size, bu ikisini ilgilendiren önemli bir içerikten bahsedeceğiz. Aslında daha önce sizi bu “asitle” tanıştırmıştık. Kendisi ciltte, ağırlığının 1000 katı kadar fazla suyu tutabiliyor. Su, nem demek. Hacmi olan suysa, nemli bir dolgunluğa eşit. Nemli dolgunluk ne mi? Bingo! Gençlik.    

Hyalüronik asidin bonkör tavrı, doğduğumuz andan itibaren bizimle aslında. Yaş aldıkça bünyemizdeki hyalüronik asit oranı düşüyor ve cildimiz bu yüzden elastikiyetini kaybediyor, kırışıyor.   

Hyalüronik asit desteği için krem ve serum kullanmak yerine bu içeriğe sahip gıdalar da tüketebilirsiniz. Bu gıdaları sıralarsak: Lifli yeşiller, fasulye, turunçgiller, köklü sebzeler (patates, turp, havuç)… Kış aylarında da bağışıklık sisteminize destek olabilen bu gıdaları beslenme düzeninize ekleyerek cildinize içten bir bakım yapabilirsiniz. 

hyalüronik asit nedir
hyalüronik asit cilde iyi gelir mi
hyalüronik asit nasıl kullanır
hyalüronik asit ne işe yarar
hyalüronik asit nerede bulunur
hyalüronik asit
Cilt Bakımı
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >