Güzellik İçin Nelere Katlanırsınız?

Cilt bakım ritüelleri

Her daim bakımlı ve güzel görünmeyi seven ünlü isimler ciltlerinin her daim güzel görünebilmesi adına oldukça acı veren bakım ritüellerine göğüs gerebiliyorlar. Estetik müdahalelerin bazı yöntemlerin yanında daha az acılı olduğunu söylesek abartmış olmayız gibi… Peki siz bu güzel ve sağlıklı bir cilt için aşağıdaki bu yöntemleri dener miydiniz?

Vampire Facial “Vampir Yüz Bakımı”: Adından da anlaşılabileceği gibi kanla yakından ilgili olan bir yöntem. Cilt bakım uzmanınız kolunuzdan kanınızı alıyor ve özel bir yöntemle kandaki plazmayı akyuvar ve alyuvarlardan ayırıyor. Bazı dermatologlar bu plazmaya kolajen ekleyerek göz altları gibi nispeten problemli bölgelerde daha efektif bir sonuç elde etmeyi hedefliyorlar.

Bu yöntemin bu kadar duyulmasını sağlayan ünlü ise kuşkusuz Kim Kardashian. Reality show’u esnasında enjeksiyon işlemi yapılırken gözyaşlarına hakim olamayan Kardashian’ın acı dolu ifadesi ise akıllardan henüz silinmiş değil.

Apiterapi: Arı zehri tedavisi olarak nitelendirilebilecek olan bu terapide arılar tek tek alınarak yüze iğneleri batırmaları sağlanır. Yaklaşık 10-15 dakika ciltte kalan iğnelerden gelen zehrin kan dolaşımını hızlandırıcı, iltihap azaltıcı ve bağışıklık sistemi güçlendirici etkileri olduğu biliniyor. Tabii bu yönteme başvurmadan önce alerji testi başta olmak üzere birkaç sağlık testinden geçmeniz çok önemli.

Bu oldukça acılı olan yönteme ise Hollywood’un sevilen simalarından biri olan Gwyneth Paltrow başvuruyor.

Sülük Tedavisi: Antik çağlardan beri sülükler çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmışlar. Çıplak tene konan sülükler kan emerken bir yandan da toksin arındırıcı enzim bırakarak kanın temizlenmesini sağlıyorlarmış.

Görünüşü hakkında oldukça obsesif olduğu bilinen Demi Moore’un sadece bu tedaviyi denemek için Avrupa’da bulunan bir güzellik merkezine gitmesine ise çok da şaşırmadık. Umarız işe yaramıştır!

Sümüklü Böcek Tedavisi: Yumuşatıcı ve cilt yenileyici etkisiyle bilinen sümüklü böceğin sümüğü aslında pek çok cilt kreminin içinde var. Katie Holmes ise bunu bir üst seviyeye taşıyarak sümüklü böceklerin çıplak teni üzerinde hareket etmesine izin verenlerden. Sümüklü böceğin sümüğünde protein, elastin ve glikol asit olduğu için cilt yenileyici etkisi de oldukça yüksek.

Cilt Bakımı
skin care
skin care routine
extreme skin care
celebrity skin care
ünlülerin cilt bakımları
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >