Elbise Giymeye Hazır mısınız?

Elbise giyme vakti! Teniniz hazırsa...

Sıcak havaların yüzünü gösterdiği bu günlerde elbiseleri, mini ve midi etekleri çıkarmanın vakti de geldi. Durum böyle olunca teninizi bu kısa kıyafetlere hazırlamak şart. Peki, henüz bronzlaşmayan ve soğuk havaların yarattığı kuruluğu henüz üzerinden atamayan teniniz için ne yapmak gerekir?

Öncelikle banyoda düzenli olarak vücut peelingi yapmayı alışkanlık haline getirin. Haftada bir veya iki kere uygulayacağınız peeling, kese etkisi yaratarak cildinizdeki tüm ölü derileri atacak ve size daha sağlıklı bir cilt sunacak. Deniz tuzuyla yapılan peeling’ler cildinizi tahriş edebilir. Bunun yerine şeker peeling’i yapabilirsiniz. Hızlı bir sonuç isterseniz peeling bakımınıza başlamadan önce spaya gitmenizi öneriyoruz. Sıcak ortamlar gözeneklerinizi iyice açacağı için kesenin etkisi artacak ve cildiniz ölü derilerden daha rahat temizlenecek.

Tüm bunlar zor gelirse, dilerseniz direkt olarak bir hamama da gidebilirsiniz.

Gelelim arınmış cildinizi nemlendirmeye. Kış mevsiminden çıktığımız için cildiniz her zamankinden daha fazla neme ihtiyaç duyuyor. Durum böyle olunca sizin de kullandığınız nemlendiricileri değiştirmeniz gerekiyor. Biz bu süreçte her banyodan sonra argan, hindistan cevizi, badem gibi doğal yağlardan sürmenizi öneriyoruz. Besleyici yönü yüksek olan bu yağlar cildinizi derinlemesine nemlendirecek ve soğuk havaların yarattığı tüm olumsuz etkileri cildinizden silecek.

Son olarak ölü derilerden arınmış ve kaybettiği nemi geri kazanmış teninizin ufak bir dokunuşa ihtiyacı var. O da bronzlaştırıcı krem veya yağlar. Henüz doğal bronzluğa ulaşmayan cildinizi bu ürünlerle mükemmel görünüme ulaştırabilirsiniz. Elbise veya etek giymeden önce bacaklarınıza sürün eve dönünce de arındırmayı unutmayın!

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >