Dövme Yaptırmadan Önce

Nelere dikkat etmelisiniz?

Artık yazı resmi olarak geride bıraktığımıza göre dövme yaptırmak için harekete geçebilirsiniz. Daha önce sizi bir dövme sanatçısından randevu almaya itmek için birkaç girişimde bulunmuştuk. Hatırlamak için tıklayın. Yakın geçmişte ise bir dövme trendi olarak çillerden de bahsetmiştik

Artık güneşten saklanmaya çalışmak için daha az çaba sarf edeceğiniz bir sürece girdiğinize göre, uzun zamandır yaptırmak istediğiniz dövme için harekete geçebilirsiniz.

Eğer dövme yaptırmak konusunda kararsızsanız bu işlemi bir süreliğine ertelemenizde fayda var. Daha sonrasında dövme sildirmek gibi bir seçeneğiniz olsa da dövme yaptırmaktan çok daha acılı bir süreç olduğunu aklınızın bir kenarınıza da kazımayı unutmayın. 

Daha önce hiç adını duymadığınız bir dövme sanatçısına gitmekten kaçının. Mümkünse gitmek istediğiniz dövme sanatçısının yaptığı işlere sosyal medya hesaplarından göz atın. Yaptırmak istediğiniz dövmenin stiline uygun bir dövme sanatçısı ile devam etmenizde fayda var. Her dövme sanatçısının her dövmeyi yapamayacağını aklınızdan çıkarmayın. 

Yaptıracağınız dövmenin bir el işçiliği gerektirdiğinin ve bu noktada verilen fiyatlar üzerinden pazarlık yapma payının pek de olmadığının bilincinde olun. 

Eğer çalışmak istediğiniz dövme sanatçısı ile elektriğinizin tutmadığına inanıyorsanız dövme yaptırmaktan vazgeçip mümkünse farklı bir dövme sanatçısı arayın. 

Size özgün bir dövmeye sahip olmak istiyorsanız internet aramalarından kaçının. Mümkünse çizimini beğendiğiniz bir sanatçı ile iletişime geçip size yardımcı olmasını isteyin. Ya da dövme sanatçınız ile dövme seansınızdan daha önce bir araya gelip kafanızda olanı ona aktarın ve hayal gücünden faydalanın. 

Dövme yaptırmanın tüm artılarını ve eksilerini kafanızda tarttığınıza inanıyorsanız ve popüler kültüre referans yapan dövme modelleri ile yola devam etmek istiyorsanız tıklayın

Dövme yaptırmak konusunda hala çekimserseniz geçici dövmeleri de deneyebilirsiniz. Daha önce de yer verdiğimiz geçici dövme modellerine göz atmak içimnse buraya tıklayın

dövme
tattoo
Beauty
dövme yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
small tattoo
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >